Zaskakujący początek play-off 2LM na Śląsku

Dwa najlepsze zespoły grupy C po rundzie zasadniczej AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice i KK Polonia Bytom niespodziewanie przegrały swoje pierwsze mecze w fazie play-off. W pozostałych parach, choć czasem nie bez kłopotu, triumfowały zespoły posiadające przewagę własnego parkietu.

 

news Zdjęcia | MCKiS Jaworzno - koszykówka

AZS AWF Mickiewicz Romus, który pierwszą część sezonu zakończył z bilansem 24-2 od początku marca musi sobie radzić bez wybranego drugi raz z rzędu MVP grupy C Mariusza Piotrkowskiego. Katowiczanie w meczu na szczycie pokonali jeszcze na wyjeździe KK Polonię Bytom, ale ostatni mecz rundy zasadniczej przegrali, podobnie jak pierwsze spotkanie play-off.

Podopieczni Mirosława Stawowskiego ulegli beniaminkowi KKS Tarnowskie Góry, o którego sile decydują doświadczeni nie tylko na pierwszoligowych parkietach Grzegorz Zadęcki, Dawid Weiss oraz Michał Nikiel.

Wyraźnie lepsi od KK Polonii Bytom okazali się koszykarze MCKiS Jaworzno, zwyciężając na wyjeździe 89:73. 36 punktów dla przyjezdnych rzucił Sebastian Dąbek, który sezon rozpoczynał w Księżaku Syntex Łowicz.

 

1. runda play-off 

 

Grupa A

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 14:00

Arka AMW II Gdynia

80 : 78

MKS Sokół Międzychód

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 17:00

Decka Pelplin

77 : 46

Domino Inowrocław

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 18:00

KSK Noteć Inowrocław

94 : 79

AZS UMK Toruń

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 20:00

Politechnika Gdańska

90 : 69

Sklep Polski MKK Gniezno

 

Grupa B

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 13:00

KK Warszawa

79 : 77

Dziki Warszawa

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 17:00

Żubry Leo-Sped Białystok

96 : 72

KS Rosa-Sport Radom

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 17:00

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

88 : 66

TBV Start II Lublin

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 24.03.2019 15:00

ŁKS AZS UŁ SG Łódź

94 : 73

U!NB AZS UMCS Lublin

 

Grupa C

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 17:30

AZS UJK Kielce

91 : 87

KS Pogoń Ruda Śląska

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 18:00

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

68 : 74

KKS Tarnowskie Góry

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 18:00

KK Polonia Bytom

73 : 89

MCKiS Jaworzno

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 20:30

TS Wisła Kraków

89 : 79

AZS Częstochowa

 

Grupa D

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 17:30

Weegree AZS Politechnika Opolska

91 : 72

Röben Gimbasket Wrocław

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 20:00

Zetkama Doral Nysa Kłodzko

81 : 72

AZS Basket Nysa

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 24.03.2019 17:00

BC Swiss Krono Żary

72 : 65

KS Sudety Jelenia Góra

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 24.03.2019 18:00

BC Obra Kościan

76 : 75

Exact Systems Śląsk II Wrocław

 

Play-out

 

Grupa A

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 17:00

SMS PZKosz Władysławowo

85 : 65

Trefl II Sopot

 

Grupa B

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 18:00

GLKS Nadarzyn

93 : 95

Akademia Koszykówki Legii Warszawa

 

Grupa C

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 18:00

MUKS 1811 Unia Tarnów

89 : 92

KS Start Meble Dobrodzień

Zagłębie Sosnowiec - MKS II Dąbrowa Górnicza (przełożony na 27-03, godzina 18:30)

 

Grupa D

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 23.03.2019 18:30

Intermarche II Zielona Góra

96 : 60

PGE Turów Zgorzelec

udostępnij