OOM 2018: Finaliści wśród dziewcząt i chłopców

Trzeci raz z rzędu Śląskie zagra w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców. Podopieczni Jakuba Krakowczyka i Wojciecha Jagiełki po zaciętym spotkaniu pokonali Mazowieckie. W drugim półfinale Dolnośląskie niespodziewanie lepsze od Wielkopolskiego. Szanse na obronę tytułu z dwóch ostatnich edycji OOM dziewcząt mają zawodniczki z Mazowsza, które w finale zmierzą się z Pomorskim. Wszystkie spotkania można oglądać za pośrednictwem YouTube'a. Organizatorem OOM 2018 jest Województwo Podkarpackie.

 

news

OOM Dziewcząt

 

Mazowieckie w dwóch ostatnich edycjach OOM okazało się najlepsze wśród dziewcząt. W sobotę młode zawodniczki z centralnej Polski swoje spotkanie z Dolnośląskim wygrały bardzo pewnie, wygrywajac każdą z kwart. 21 punktów w 21 minut Klaudii Węcłaś. Dolnośląskie trafiło tylko co czwarty rzut z gry, wyraźnie przegrało też rywalizację pod koszem.

Bez porażki w OOM są w tym sezonie zawodniczki Pomorskiego, które w półfinale pokonały Wielkopolskie. O zwycięstwie drużyny prowadzonej przez Marcina Korpolewskiego i Joannę Kowalską przesądziła druga kwarta. Blisko double-double była Julia Górlikowska (17 pkt i 9 zbiórek).

 

WYNIKI

 

Finał

Mazowieckie - Pomorskie (niedziela, godzina 12:15)

O 3. miejsce

Dolnośląskie - Wielkopolskie (niedziela, godzina 10:00)

 

Miejsce zawodów - Stalowa Wola, hala MOSiR, ul. Hutnicza 15.

 

TERMINARZ

 

WIĘCEJ O OOM DZIEWCZĄT

 

OOM Chłopców

 

Dolnośląskie w turnieju o rozstawienie w dywizji A nie imponowało formą (bilans 1-4), ale w Łańucie młodym zawodnikom gra się dobrze. Zespół Michała Rutkowskiego i Piotra Nizioła w meczu z broniącym tytułu Wielkopolskim osiągnął znaczną przewagę w pierwszej połowie, wygrywając tę część zawodów 42:25. Double-double w zwycięskiej drużynie mieli Maksymilian Wilczek (19 pkt i 13 zbiórek) oraz Filip Szturo (11 pkt i 10 zbiórek). 21 pkt i 13 zbiórek dla pokonanych uzyskał Jakub Bereszyński.

Łącznie aż 76 rzutów wolnych wymusiły zespoły Mazowieckiego i Śląskiego w drugim sobotnim półfinale. Więcej rzutów wolnych wymusili gracze z południowej Polski, dzięki czemu po raz trzeci z rzędu zagrają w finale OOM. Double-double Jana Czornego. Mazowiekiemu nie wystarczyło 20 punktów i 9 zbiórek Eryka Gąsińskiego.

 

WYNIKI

 

Finał

Śląskie - Dolnośląskie (niedziela, godzina 12:15)

O 3. miejsce

Mazowieckie - Wielkopolskie (niedziela, godzina 10:00)

 

Miejsce zawodów - Łańcut, hala MOSiR, ul. Armii Krajowej 57

 

TERMINARZ

 

WIĘCEJ O OOM CHŁOPCÓWk

udostępnij