OOM 2018: Pary półfinałowe

Pomorskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie i Mazowieckie a wsród chłopców Dolnośląskie, Mazowieckie, Śląskie oraz Wielkopolskie zagrają w półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkie spotkania można oglądać za pośrednictwem YouTube'a. Organizatorem OOM 2018 jest Województwo Podkarpackie.

news

OOM Dziewcząt

 

Wygrana nad Mazowieckim zapewniła drużynie z Wielkopolski miejsce w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ostatnią kwartę podopieczne Anny Talarczyk i Tomasza Główki wygrały 16:8. Wielkopolska walkę pod tablicami wygrała aż 58:36. 19 zbiórek Nicoli Batury.

Wysoka wygrana nad Łódzkim nie wystarczyła Zachodniopomorskiemu do wyjścia z grupy B. O trzecim miejscu w rozgrywkach grupowych przesądził najsłabszy wynik w układzie trójkowym.

Jedynym zespołem z kompletem wygranych w Stalowej Woli jest Pomorskie, w piątek wyraźnie lepsze od Śląskiego. 25 punktów Agaty Gilmajster.

Aleksandra Mielnicka (25 pkt i 10 zbiórek) oraz Paulina Piwowar (23 pkt i 5 przechwytów) rzuciły ponad połowę punktów dla Dolnośląskiego, które wyraźnie pokonało Małopolskie.

 

WYNIKI

 

Pary półfinałowe:

Pomorskie - Wielkopolskie

Dolnośląskie - Mazowieckie

 

Miejsce zawodów - Stalowa Wola, hala MOSiR, ul. Hutnicza 15.

 

TERMINARZ

 

WIĘCEJ O OOM DZIEWCZĄT

 

OOM Chłopców

 

W ubiegłorocznym finale OOM Wielkopolskie po szalonym meczu pokonało jednym punktem Śląskie, w piątkowe popołudnie lepsi byli zawodnicy Jakuba Krakowczyka oraz Wojciecha Jagiełki. Oba zespoły po dwóch dniach zmagań były pewne miejsca w półfinale.

Jeden celny rzut wolny Nikodema Kanieckiego (26 punktów) w samej końcówce przesądził o wyganej po dogrywce Zachodniopomorskiego nad Pomorskim. Zachodniopomorskie na minutę przed końcem prowadziło 73:68, ale pięć punktów z rzędu uzyskał Alan Duda (26 pkt), doprowadzając tym samym do dogrywki.

Porażka z Kujawsko-Pomorskim nie odebrała pierwszego miejsca w grupie A Mazowieckiemu. 18 pkt i 7 zbiórek Jakuba Andrzejewskiego.

O medale OOM zagra także Dolnośląskie, które dzięki drugiej kwarcie (20:5) pokonało Łódzkie. Double-double w zwycięskiej drużynie miał Kamil Kubiak (15 pkt i 11 zbiórek).

 

WYNIKI

 

Pary półfinałowe:

Mazowieckie - Śląskie

Dolnośląskie -  Wielkopolskie

 

Miejsce zawodów - Łańcut, hala MOSiR, ul. Armii Krajowej 57

 

TERMINARZ

 

WIĘCEJ O OOM CHŁOPCÓWk

udostępnij