OOM 2018: Pierwsi półfinaliści

Pomorskie wśród dziewcząt oraz Śląskie i Wielkopolskie wśród chłopców po dwóch dniach rywalizacji w turniejach finałowych OOM 2018 awansowały do półfinału. Bilans 2-0 mają jeszcze dwa zespoły z Mazowsza, ale na razie nie są jeszcze pewne gry o medale. Dokończenie zmagań grupowych w piątek. Wszystkie spotkania można oglądać za pośrednictwem YouTube'a. Organizatorem OOM 2018 jest Województwo Podkarpackie.

news

OOM Dziewcząt

 

Dwa wysokie zwycięstwa zanotowały koszykarki Pomorskiego. W środę nie dały szans Małopolskiemu (92:33), dzień później pokonały Dolnośląskie (91:47). 20 punktów i 10 zbiórek Julii Wybik, double-double miała również Julia Górlikowska (13 pkt i 13 zbiórek).

Drugie spotkanie niewielką różnicą punktową przegrało Śląskie. Porażka 61:66 z Małopolskim odebrała drużynie Grzegorza Korzenia i Marcina Troszka możliwość gry o medale.

 

WYNIKI

 

Miejsce zawodów - Stalowa Wola, hala MOSiR, ul. Hutnicza 15.

 

TERMINARZ

 

WIĘCEJ O OOM DZIEWCZĄT

 

OOM Chłopców

 

Siódme spotkanie z co najmniej dwucyfrowym dorobkiem punktowym w OOM rozegrał Bartosz Prokopowicz. 14-letni rzucający Mazowieckiego w meczu z Dolnośląskim rzucił 22 punkty. Jego zespół wygrał 70:59.

Wielkopolskie przegrało walkę pod tablicami z Pomorskim, nie trafiło też żadnej trójki ale nie przeszkodziło to drużynie Jakuba Czwakiela i Katarzyny Tomczak w wygraniu meczu, który stał się przepustką do półfinału. 11 punktów i 16 zbiórek Jakuba Bereszyńskiego.

O medale powalczy też inny zespół grupy B Śląskie. Ubiegłoroczny finalista OOM bez większych problemów pokonał Zachodniopomorskie 67:44. 8 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst Filipa Wspaniałego.

 

WYNIKI

 

Miejsce zawodów - Łańcut, hala MOSiR, ul. Armii Krajowej 57

 

TERMINARZ

 

WIĘCEJ O OOM CHŁOPCÓW

udostępnij