Będzie trzeci mecz w Gdyni

To nie koniec ćwierćfinałowej rywalizacji w 1 Lidze Kobiet. Do trzeciego spotkania dojdzie w rywalizacji GTK VBW z MUKS, po tym jak w drugim spotkaniu drużyna z Poznania okazała się nieznacznie lepsza od rywalek. W strefie medalowej jest już Wisła Orlen Południe Kraków, po raz drugi pokonując SMS PZKosz Łomianki.

news Zdjęcia | MUKS Poznań

Dużo działo się w Poznaniu, gdzie MUKS dłużej przegrywał niż prowadził. Miejscowe po udanej trzeciej kwarcie (wygranej 15:4) wyszły jednak na prowadzenie, które wynosiło już nawet siedem punktów.

Wówczas gdynianki zaczęły jednak odrabiać straty. Po dwóch trójkach Wiktorii Stasiak zbliżyły się na jeden punkt, a na niespełna dwie sekundy przed końcem po wejściu pod kosz Justyny Rudzkiej doprowadziły do remisu.

Ostatnia akcja należała jednak do zawodniczek Macieja Brodzińskiego. Po przerwie na żądanie piłkę w okolicach linii końcowej boiska otrzymała Alicja Szloser, po czym odwróciła się i błyskawicznie oddała rzut z dystansu. Piłka równo z końcową syreną wpadła do kosza, a Szloser utonęła w objęciach koleżanek.

Bohaterka MUKS zakończyła zawody z dorobkiem 26 punktów i 10 zbiórek. Double-double miała jeszcze Eliza Łakoma (10 pkt i 11 zbiórek).

W drugim niedzielnym meczu ćwierćfinałowym Wisła Orlen Południe Kraków prowadziła od początku spotkania, w połowie trzeciej kwarty osiągając przewagę 20 punktów. Bardziej doświadczone przyjezdne uzyskały wyraźną przewagę w polu trzech sekund, częściej stawały też na linii rzutów wolnych.

17 punktów dla krakowianek rzuciła Paulina Kuczyńska.

Wyniki i terminarz fazy play-off 1 Ligi Kobiet

II runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 13/14.04.2024, 20/21.04.2024 i ew. 24.04.2024

58 : 71

Stan rywalizacji - 2:0 dla MPKK Sokołów SA Sokołów Podl.

Trzecie spotkanie 24.04.2024 18:00 w Gdyni

III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 27/28.04.2024, 07-05.2024 i ew. 09.05.2024

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. (1) - Wisła Orlen Południe Kraków (2)
AZS Politechnika Korona Kraków (1) - VBW GTK Gdynia (2) / MUKS Poznań (3) (17.04)

IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1), 11/12.05.2024 i 15.05.2024

grają pokonani w półfinałach

IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 11/12.05.2024, 15.05.2024 i ew. 18.05.2024