Dwie drużyny już czekają w półfinałach 1LK

Zdecydowanym i pewnym krokiem do półfinałów 1 Ligi Kobiet awansowały drużyny, które wygrały swoje grupy. AZS Politechnika Korona Kraków już do przerwy rzuciła w Pabianicach 58 punktów, tracąc blisko połowę mniej i pewnie pokonała Grot F&F Automatyka. Udany początek spotkania przesądził także o wygranej MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. w Bochni. Pozostałe drugie spotkania ćwierćfinałowe w niedzielę.

news Zdjęcia | Anna Gabara Photo, Profil drużyny koszykówki kobiet AZS Politechnika Korona Kraków

Tylko początek spotkania był udany dla drużyny z Pabianic. Krakowianki z każdą minutą grały jednak skuteczniej, nie zapominając przy tym o ataku. Kluczowy moment nastąpił pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej. Od prowadzenia 23:15, zespół Artura Włodarczyka kolejny fragment spotkania wygrał 19:0!

Tej przewagi ekipa z Grodu Kraka już nie zmarnowała, skutecznie utrzymując korzystny wynik po zmianie stron. 23 punkty dla AZS Politechnika Korona rzuciła Natalia Popiół.

Przełom pierwszej i drugiej kwarty przesądził także o porażce Contimax MOSiR Bochnia. Miejscowe prowadziły 7:6, ale kolejne minuty przegrały 3:20. Dobrze grę drużyny z Sokołowa Podlaskiego prowadziła Kinga Dzierbicka, w polu trzech sekund umiejętnie radziła zaś sobie Jastina Kosalewicz - 16 punktów i 11 zbiórek.

Wyniki i terminarz fazy play-off 1 Ligi Kobiet

II runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 13/14.04.2024, 20/21.04.2024 i ew. 24.04.2024

58 : 71

Stan rywalizacji - 2:0 dla MPKK Sokołów SA Sokołów Podl.

Drugie spotkanie 21.04.2024 17:00 w Poznaniu

III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 27/28.04.2024, 07-05.2024 i ew. 09.05.2024

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. (1) - Wisła Orlen Południe Kraków (2) / SMS PZKosz Łomianki (6)
AZS Politechnika Korona Kraków (1) - VBW GTK Gdynia (2) / MUKS Poznań (3) (17.04)

IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1), 11/12.05.2024 i 15.05.2024

grają pokonani w półfinałach

IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1), 11/12.05.2024, 15.05.2024 i ew. 18.05.2024