Marzena Marciniak MVP 1 Ligi Kobiet w grupie A

Skrzydłowa Iodica TopMarket MKS Pruszków Marzena Marciniak głosami trenerów została wybrana MVP za rundę zasadniczą sezonu 2021/2022 w grupie A 1 Ligi Kobiet. To piątym raz w historii, gdy zawodniczka klubu z Pruszkowa otrzymuje to wyróżnienie. W środę ujawnimy imię i nazwisko MVP grupy B. 

news

Wyboru MVP (najbardziej wartościowej zawodniczki), najlepszego trenera oraz pierwszej piątki dokonali trenerzy wszystkich klubów grupy A oraz B pierwszej ligi kobiet, którzy na co dzień obserwowali rozgrywki.

Statuetki będą wręczane wyróżnionym zawodniczkom i trenerom podczas domowych meczów fazy play-off.

MVP sezonu zasadniczego 2021/2022 grupy A
Marzena Marciniak (Iodica TopMarket MKS Pruszków)

Dla pochodzącej z Ostrołęki zawodniczki jest to już dziewiąty sezon na centralnym Mazowszu. Przez trzy lata grała w AZS Uniwersytet Warszawski, później przez taki sam okres broniła barw Panattoni Europe Lider Pruszków. Od lat znajdowała się wśród najlepszych statystycznie zawodniczek rozgrywek, tym razem trenerzy docenili jej wszechstronność. Średnio na mecz przebywała na boisku 22,5 minuty, co z perspektywy wszystkich sezonów w 1LK jest jednym z krótszych pobytów reprezentantki Polski 3x3 na boisku. W tym czasie Marzena Marciniak rzuciała średnio 11 punktów, miała 6,9 zbiórki, 2,4 asysty, 2 przechwyty oraz 0,9 bloku. Dwukrotnie była najlepszą koszykarką pruszkowskiego klubu w meczach z drugim zespołem sezonu zasadniczego AZS Uniwersytet Gdański. Iodica TopMarket MKS zakończyła rundę zasadniczą z bilansem 23-1.

- Bardzo się cieszę i dziękuję za to wyróżnienie trenerom, którzy oddali na mnie głos. Chciałabym również podziękować moim koleżankom z drużyny i trenerom, bo to nasza wspólna ciężka praca przyniosła taki efekt i to też ich zasługa. Mam nadzieję, że tym razem na koniec sezonu będziemy mogły cieszyć się wspólnie z mistrzostwa i awansu do Energa Basket Ligi Kobiet - mówi Marzena Marciniak.

Wyniki głosowania

Grupa A

MVP
Marzena Marciniak - 5 głosów
Natalia Danych - 3 głosy
Magdalena Parysek-Bochniak - 1 głos
Dominika Ullmann - 1 głos
Karina Szczurewska - 1 głos
Natalia Panufnik - 1 głos
Agata Stępień - 1 głos

udostępnij