Będzie trzeci mecz w finale pierwszej ligi

Obrona strefowa z licznymi pułapkami dała zwycięstwo Politechnice Gdańskiej w drugim meczu finału pierwszej ligi kobiet. Zespół Lubow Szwecowej-Knap pokonał w Pruszkowie Panattoni Europe Lidera Pruszków i w rywalizacji do dwóch wygranych jest remis 1:1.

Trójmiejska ekipa zwłaszcza w pierwszej połowie umiejętnie wymuszała faule, po których często stawała na linii rzutów wolnych. W samej tylko pierwszej połowie przyjezdne na punkty zamieniły aż 22 z 24 prób.

Politechnika zagrała bez przebywającej w Chinach na zgrupowaniu reprezentacji Polski U23 Martyny Pyki oraz kontuzjowanej Anny Kasperskiej.

23 punkty dla Politechniki rzuciła Marianna Duszkiewicz. Po 12 dla Panattoni Europe Lidera uzyskały Kinga Piędel (wszystkie po przerwie) oraz Katarzyna Sobczyńska.

Decydujące spotkanie tej pary odbędzie się 3 maja w Gdańsku.

Trzecie miejsce zajął SMS PZKosz Łomianki, pokonując w dwumeczu najlepszy zespół rundy zasadniczej AZS Politechnikę Koronę Kraków. WIĘCEJ INFORMACJI