Jednostronnie w Lesznie, emocje w Słupsku

Kompletnie nie udał się koszykarzom Timeout Polonia 1912 Leszno pierwszy mecz nowego sezonu. Gospodarze ulegli Górnikowi Trans.eu Wałbrzych różnicą aż 33 punktów!  Zacięte od pierwszej do ostatniej minuty było spotkanie w Słupsku, w którym STK Czarni zaledwie dwoma punktami pokonali beniaminka Zetkamę Doral Nysa Kłodzko. Ponad 200 punktów rzuciły wspólnie GKS i Biofarm Basket w Tychach. Lepsi okazali się gospodarze, dla których aż 34 punkty uzyskał Michał Jankowski. Swoje mecze wygrały też: Rawlplug Sokół i Polfarmex.

Wzmociona zawodnikami WKS Śląska Wrocław Zetkama Doral Nysa do samego końca miała szanse na zwycięstwo w Słupsku. Jeszcze na nieco ponad minutę przed końcem przyjezdni prowadzili jednym punktem i rzucali z dystansu. Próby nie wykorzystali, a po akcji Wojciecha Frasia stracili prowadzenie. Najlepszym punktującym zawodów był Jan Malesa - 17 punktów.

Więcej rzutów z dystansu (15) niż za dwa punkty (14) trafili w Pruszkowie koszykarze Polfarmeksu. O wygranej podopiecznych Jarosława Krysiewicza przesądziła druga kwarta, którą 12. zespół poprzedniego sezonu wygrał 26:8.