Kto wykorzysta pauzę lidera?

Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn podczas każdej ligowej kolejki jeden z klubów pauzuje. W 9. serii spotkań na parkiecie nie zobaczymy koszykarzy niepokonanej Spójni Stargard, którzy spokojnie mogą śledzić doniesienia z innych hal, a ciekawych spotkań nie zabraknie.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w Siedlcach, gdzie pozostające bez wygranej SKK podejmie Sokół Łańcut. Gości mają szansę na uzyskanie większej liczby punktów i wyprzedzenie Spójni, ale nie czeka ich łatwe zadanie. SKK choćby w ostatnim meczu z R8 Basket AZS Politechniką, udowodniło, że potrafi mierzyć się z faworytami. W Krakowie ludzie Michała Spychały prowadzili już nawet różnicą 17 punktów, ale w drugiej połowie nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali.

Od początku sezonu wysoko w tabeli utrzymuje się Jamalex Polonia 1912. W 9. serii spotkań drużyna z Leszna zmierzy się z nieobliczalnym Elektrobudem-Investment ZB, który ma na swoim koncie serię czterech wygranych z rzędu, w tym trzech wyjazdowych.

Być może w odmienionym składzie do spotkania z R8 Basket AZS Politechniką przystąpi GKS Tychy. Zespół z Górnego Śląska wyraźnie przegrał dwa ostatnie spotkania ligowe i stracił do końca sezonu Huberta Mazura, co wymusiło zmiany personalne. W klubie pojawią się rozgrywający oraz rzucający z ekstraklasową przeszłością. Niezależnie czy z nimi czy też tyszanie spróbują przeciwstawić się mocnej drużynie z Krakowa.

Pierwszy raz w tym sezonie Pogoń Prudnik ma poprowadzić Tomasz Michalak. Szkoleniowca czeka trudne zadanie, bowiem pogrążony w kryzysie zespół z Opolszczyzny gra z dobrze broniącym i znajdującym się w czołówce Polfarmeksem.

 

TERMINARZ 9. KOLEJKI PIERWSZEJ LIGI

Biofarm Basket Poznań - WKS Śląsk Wrocław (środa, godzina 17:00) TRANSMISJA
KSK Noteć Inowrocław - KK Warszawa (środa, godzina 18:00)
SKK Siedlce - Sokół Łańcut (środa, godzina 18:00) TRANSMISJA
Pogoń Prudnik - Polfarmex Kutno (środa, godzina 18:30)
Siarka Tarnobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko (środa, godzina 19:00)
Energa Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz (środa, godzina 19:00) TRANSMISJA
GKS Tychy - R8 Basket AZS Politechnika Kraków (środa, godzina 19:00)
Jamalex Polonia 1912 Leszno - Elektrobud-Investment ZB Pruszków (środa, godzina 19:00)

udostępnij