KS Rosa-Sport i Exact Systems Śląsk w finale U18 mężczyzn

Wyraźnymi wygranymi KS Rosa-Sport Radom oraz Exact Systems Śląska Wrocław zakończyły się półfinały mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Zespół z Dolnego Śląska pokonał Trefla Sopot 79:51, zaś gospodarze finałowego turnieju okazali się lepsi od Cracovii 1906 Szkoła Gortata Kraków. Obaj finaliści na centralnym szczeblu nie przegrali jeszcze meczu.

KOMPLET WYNIKÓW i TERMINARZ

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

TRANSMISJE ZE WSZYSTKICH SPOTKAŃ

Cracovia 1906 Szkoła Gortata i Rosa-Sport rywalizowały już w tym sezonie na zakończenie turnieju półfinałowego w Radomiu. Wówczas w starciu drużyn pewnym awansu do dalszej fazy zmagań gospodarze nie dali żadnych szans rywalom, zwyciężając 115:49. Krakowianie w meczu o finał U18 zagrali dużo lepiej w obronie, ale w ataku uzyskali taką samą liczbę punktów (49). Ponownie najlepszym punktującym Rosa-Sport był Norbert Ziółko, który uzyskał 14 punktów.

Cracovia w pierwszej kwarcie prowadziła jeszcze 15:12, ale w dalszej części meczu kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie przejęli zawodnicy Dawida Mazura. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, zakończona wygraną miejscowych 19:4. Rosa-Sport uzyskała wyraźną przewagę pod tablicami, trafiła o cztery rzuty więcej niż rywale z dystansu.

Exact Systems Śląsk tak jak zaczął mecz z Treflem tak zakończył. Wrocławianie pierwszą kwartę wygrali 17:8, już do przerwy uzyskując 18-punktową przewagę. Po zmianie strony ekipa z Trójmiasta potrafiła doprowadzić do wyniku 43:54, ale od tego momentu rzuciła tylko 8 punktów, podczas gdy Exact Systems Śląsk 25.

Zawodnicy Tomasza Jankowskiego ponad połowę swoich punktów uzyskali po rzutach za dwa punkty, prezentując przy tym dwa razy lepszą skuteczność niż rywale. 22 punkty i 10 wymuszonych fauli miał Dominik Wilczek. Z double-double meczu ukończył Maksymilian Zagórski (19 pkt, 11 zbiórek, 5 asyst i 6 przechwytów).

Finał zaplanowano na godzinę 13. Spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy Treflem Sopot a Cracovią 1906 Szkoła Gortata rozpocznie się o 10:45.