U18 mężczyzn: II dzień turnieju finałowego

Drugi dzień turnieju finałowego we Wrocławiu wyłonił dwóch półfinalistów mistrzostw Polski do lat 18. Pewne awansu do strefy medalowej są już Exact Systems Śląsk Wrocław oraz Trefl Sopot SA.

Dwie wygrane na swoim koncie mają też koszykarze WKK Wrocław, ale matematycznie mogą jeszcze znaleźć się poza najlepszą czwórką turnieju.

Wydarzeniem czwartu było zakończone po dogrywce starcie Biofarm Basket Junior z Treflem. Do remisu 66:66 na minutę przed końcem czwartej kwarty doprowadził dwoma celnymi rzutami wolnymi Mikołaj Kurpisz. Później żadna z drużyn nie była w stanie umieścić piłki w koszu, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Trefl szybko wyszedł na prowadzenie, które w pewnym momencie sięgnęło siedmiu punktów (75:68), ale Biofarm był w stanie doprowadzić do remisu. W kluczowym momencie spotkania sopocianie wykorzystali jednak 2 z 4 rzutów wolnych, podopieczni Bartosza Sikorskiego nie trafili zaś dwóch rzutów z gry oraz popełnili stratę.

Z efektownym double-double zawody w drużynie Biofarmu Basket Junior zanotował Mikołaj Kurpisz (18 pkt i 24 zbiórki)

Exact Systems Śląsk zmierzy się w piątek z Treflem o pierwsze miejsce w grupie B.

Wszystkie spotkania można oglądać bezpłatnie na stronie imprezylive.pl oraz TVK Vectra na kanale 255 oraz TV Online Vectry.