Asseco Arka w półfinale U20 mężczyzn

Koszykarze Asseco Arka U20 jako pierwsi zameldowali się w półfinale mistrzostw Polski do lat 20. W drugim dniu rywalizacji gdynianie nie bez kłopotu pokonali RTK Basket Radom. Dwa zwycięstwa na swoim koncie ma również inny zespół z Trójmiasta - Trefl, ale sopocianie nie mogą być jeszcze pewni miejsca w strefie medalowej.

Wszystkie mecze finałów do lat 20 można śledzić na oficjalnym kanale YouTube PZKosz.

WIĘCEJ O PIERWSZYM DNIU RYWALIZACJI

Blisko sprawienia dużej niespodzianki w Katowicach był zespól RTK Basket, który na zakończenie trzeciej kwarty prowadził z Asseco Arką U20 59:47. Jeszcze na niecałe cztery minuty przed końcem radomianie w starciu z finalistą Młodzieżowego Pucharu Polski mieli pięciopunktową przewagę, ale od tego momentu nie zdobyli już punktu. Ostatnie minuty gdynianie wygrali 14:0, a nie do zatrzymania był rezerwowy Iwo Olender, który rzucił 11 punktów, w tym osiem z rzędu. W drużynie z południowego Mazowsza ponownie najlepszym punktującym okazał się Kacper Rojek - 23 pkt i 9 zbiórek.

Szanse na znalezienie się w najlepszej szóstce turnieju straciła Legia, która nie sprostała AZS AWF Mickiewicz-Romus. Podobnie jak w środowym meczu z klubem z Radomia stołeczny zespół prowadził do przerwy, ale po zmianie stron do rywale byli wyraźnie lepsi, wygrywając drugą polowę 52:32. Aż 37 punktów (12 na 23 z gry) dla Akademików rzucił Wiktor Rajewicz. Z double-double zawody ukończyli jeszcze Stanisław Heliński (24 pkt i 12 zbiórek) oraz Łukasz Kłaczek (11 pkt i 12 zbiórek).

W starciu drużyn, które wygrały swoje pierwsze mecze w Katowicach, Trefl lepszy od WKK. O zwycięstwie zespołu Michaela Łydkowskiego przesądziła dłuższa, bardziej doświadczona w meczach o stawkę ławka rezerwowych. Z różnych powodów na boisku nie pojawiło się czterech gracz z Wrocławia, podczas gdy w Treflu na parkiecie przebywała cała meczowa jedenastka, a tylko jeden z koszykarzy grał krócej niż 13 minut. 19 punktów dla Trefla rezerwowego Daniela Ziółkowskiego.

Jednostronne było starcie Exact Systems Śląska z MKS Startem SA, w którym wyraznie lepszy był zespół Tomasza Jankowskiego. Drugie podczas turnieju w Katowicach double-double Kacpra Marchewki (12 pkt i 11 zbiórek).