Znamy finalistów MPP 2023 kobiet

MUKS Poznań i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska zagrają w finale Młodzieżowego Pucharu Polski kobiet! Drużyna z Trójmiasta po mocnym początku spotkania oraz udanej trzeciej kwarcie pokonała UKS Trójkę Żyrardów. MUKS w derbach Poznania pokonał zaś Enea AZS Szkoła Gortata. Finał odbędzie się w niedzielę o godzinie 13. Wcześniej rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce.

 

news Zdjęcia | Walendi Photo

Wyraźnie wygrana walka pod tablicami oraz lepsza skuteczność rzutowa zapewniła Szkole Gortata Politechnika Gdańska zwycięstwo nad UKS Trójką w półfinale MPP. Gdańszczanki rozpoczęły spotkanie od wyniku 16:3, a aktywne były Łucja Grządziela i Dominika Ullmann. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a stopniowo coraz większą przewagę miały zawodniczki z Żyrardowa. Po trafieniu Karoliny Ułan UKS Trójka zbliżyła się na odległość jednego trafienia z gry (30:28), ale po zmianie stron ponownie ton rywalizacji nadawały podopieczne Adama Mullera i Michała Kowalskiego.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk trzecią kwartę wygrała 22:7 i tę przewagę utrzymała już do końcowej syreny. Z double-double zawody zakończyły: Dominika Ullmann (18 pkt i 12 zbiórek) oraz Natalia Rutkowska (16 pkt i 16 zbiórek). Najlepszą punktującą UKS Trójki Karolina Ułan - 17 pkt, 11 zbiórek i 5 przechwytów.

Bardzo wyrównany przebieg miały derby Poznania, w których MUKS pokonał Enea AZS Szkoła Gortata. Zespół Macieja Brodzińskiego i Daniela Ciejki zachował więcej spokoju w końcówce. Od wyniku 58:57 na sześć minut przed końcem do kosza trafiały głównie zawodniczki MUKS-u, które kolejny fragment wygrały 9:3.

Koszykarki Enea AZS Szkoła Gortata przez całe spotkanie miały problem z zatrzymaniem trio: Aleksandra Burzyńska, Wiktoria Piotrowska i Nicola Batura, które wspólnie uzyskało 54 z 67 punktów zespołu. Niezwykle waleczna w polu trzech sekund była zwłaszcza Batura, zbierając aż 22 piłki.

Z double-double w drużynie Akademiczek zawody zakończyła Wiktoria Haegenbarth (19 pkt i 12 zbiórek).

 

Transmisja wszystkich spotkań na kanale YouTube PZKosz.

 

Wyniki półfinałów MPP 2023

 

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U19
  • 28.01.2023 15:30

Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk

73 : 55

UKS Trójka Żyrardów

 

  • Mistrzostwa Polski Kobiet U19
  • 28.01.2023 18:00

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań

60 : 67

MUKS Poznań

udostępnij