Exact Systems Śląsk z Młodzieżowym Pucharem Polski

Trzeci raz z rzędu Exact Systems Śląsk Wrocław zdobywcą Młodzieżowego Pucharu Polski mężczyzn. W finale rozgrywanego w Lublinie turnieju finałowego prowadzony przez Tomasza Jankowskiego i Jacka Krzykałę zespół pokonał SKM Zastal Zielona Góra 96:60. Trzecie miejsce wywalczył Trefl 1LO Sopot. MVP turnieju został wybrany Kuba Piśla.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Wrocławianie zdominowali rywalizację w Lublinie. W półfinale pewnie zwyciężyli Enea Basket Junior Poznań, dyktując warunki na boisko od pierwszych minut spotkania. Podobny scenariusz miało starcie finałowe. Akcje Przemysława Kociszewskiego i Bartosza Jadasia przyniosły wrocławianom prowadzenie 8:0. Gdy w zdobywanie punktów włączyli się Jakub Bereszyński i Kuba Piśla przewaga drużyny z Dolnego Śląska powiększała się błyskawicznie.

Bardzo dobra skuteczność pozwoliła wrocławianom wygrać pierwszą kwartę 34:6. SKM Zastal w kolejnych minutach odrobił część strat, ale w żadnym momencie wysoka przewaga Exact Systems Śląska nie była zagrożona. Do przerwy trzykrotni zdobywcy Młodzieżowego Pucharu Polski prowadzili 51:28, a 20 punktów uzyskał Jakub Bereszyński.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zespół Tomasza Jankowskiego i Jacka Krzykały trzecią kwartę wygrał 27:10 i ze spokojem mógł czekać na końcową syrenę. Ostatecznie Exact Systems Śląsk zwyciężył 96:60, trafiając 11 z 34 rzutów z dystansu.

Najlepszym punktującym spotkania został Jakub Bereszyński - 25 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. 12 punktów dla SKM Zastal rzucił Mikołaj Szpakowski.