Uczestnicy turnieju finałowego MPP w komplecie

Exact Systems Śląsk Wrocław i SKM Zastal Zielona Góra niepokonane w turniejach półfinałowych Młodzieżowego Pucharu Polski mężczyzn. Wrocławianie okazali się najlepsi w Katowicach, SKM wykorzystał zaś atut własnego parkietu. W turnieju finałowym MPP zagrają jeszcze Trefl 1LO Sopot oraz Enea Basket Junior Poznań. Impreza odbędzie się w dniach: 17-19 lutego.

news Zdjęcia | UKS SP27 Katowice

Drużyna z Sopotu w decydującym o awansie meczu pokonała gospodarzy grupy A JBL 27 Katowice, nadając ton rywalizacji od pierwszych minut spotkania. Dobrze grę Trefla prowadzili Miłosz Toczek, który mimo nie najlepszej skuteczności zanotował 8 asyst oraz Mateusz Samiec - 7 asyst i 16 punktów.

Najlepsi w Katowicach okazali się koszykarze Exact Systems Śląska, na otwarcie turnieju pokonując zespół z Pomorza. Duża w tym zasługa późniejszego MVP turnieju Kuby Piśli, który w zaciętej końcówce wykorzystał cztery rzuty wolne, w całym spotkaniu rzucił zaś 12 punktów, miał 9 zbiórek i 3 przechwyty. 

Wrocławianie awans do turnieju finałowego MPP zapewnili sobie po dwóch dniach rywalizacji, z tego powodu w ostatnim meczu na parkiecie nie pojawili się już Kuba Piśla oraz Jakub Bereszyński.

Pod dyktando SKM Zastal przebiegała rywalizacja w Zielonej Górze. Zespół prowadzony przez Dawida Mazura i Bartosza Przybyła dwa spotkania wygrał różnicą przynajmniej 31 punktów, w starciu o pierwsze miejsce pokonał zaś Enea Basket Junior Poznań 85:71. Duże problemy poznanianom sprawili zwłaszcza Ilian Węgrowski - 8 wymuszonych fauli, 24 punkty, 8 zbiórek i 8 asyst oraz Tobiasz Dydak - 18 punktów, 15 zbiórek i 2 bloki.

Uczestnicy turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski uzyskali także awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19. 

 

 

 

udostępnij