Wielkopolska wygrywa turniej o rozstawienie OOM chłopców

Z kompletem wygranych zmagania w turnieju o rozstawienie w dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców zakończyli koszykarze z Wielkopolski. W decydującym o pierwszym miejscu meczu podopieczni Cezarego Kurzawskiego i Darii Mieloszyńskiej-Zwolak pokonali Mazowieckie. MVP turnieju został Bartosz Janowicz z Wielkopolski.

 

news Zdjęcia | Piotr Walendziak

MVP turnieju o rozstawienie w dywizji A
Bartosz Janowicz (Wielkopolska)

Pierwsza piątka turnieju o rozstawienie w dywizji A
Mateusz Karwik (Dolnośląskie), Oliwier Kucharski (Kujawsko-Pomorskie), Karol Sitkiewicz (Śląskie), Mateusz Niewęgłowski (Mazowieckie), Jakub Kukliński (Wielkopolskie)

Najlepsi w poszczególnych drużynach
Tymoteusz Brzecki (Kujawsko-Pomorskie), Michał Hlawik (Dolnośląskie), Jan Grzesiak (Pomorskie), Jakub Kudrycz (Śląskie), Filip Bartosz (Wielkopolskie), Piotr Gałązka (Mazowieckie).

 

Wielkopolskie i Mazowieckie nadawało ton rywalizacji o rozstawienie w dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców. Po dwóch dniach zmagań oba zespoły miały na swoim koncie komplet wygranych i o pierwszym miejscu w rozgrywanej w Radomiu imprezie decydowało zamykające zmagania starcie obu drużyn.

Początek zawodów to przewaga drużyny Michała Tomaszewskiego i Wojciecha Rogowskiego. Na początku drugiej kwarty Mazowieckie prowadziło 28:15, ale po kilku chwilach to drużyna z Wielkopolski miała przewagę 31:30. 

Na starcie drugiej połowy ponownie kilka punktów więcej miało Mazowieckie. Po akcjach Mateusza Niewęgłowskiego zwycięzcy poprzedniej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży prowadzili 50:38. Sygnał do ataku dał Jakub Kuliński, do którego później dołączyli Marcel Becelewski i Alan Chojnacki.

Od wyniku 71:71 na trzy minuty przed końcem Wielkopolska rzuciła 8 punktów z rzędu i tę przewagę utrzymała do końca. 

W turnieju o rozstawienie Dywizji A wzięły udział drużyny sklasyfikowane na miejscach 1-6 w sezonie 2021/2022. Tytułu broni Mazowieckie.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju o rozstawienie w dywizji A OOM chłopców

1. Wielkopolskie
2. Mazowieckie
3. Śląskie
4. Dolnośląskie
5. Kujawsko-Pomorskie
6. Pomorskie

 

Podział na grupy w turnieju finałowym OOM chłopców, który odbędzie się w dniach 7-12 marca 2023 roku na Podkarpaciu.

Grupa A

Wielkopolskie
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Małopolskie

Grupa B

Mazowieckie
Śląskie
Pomorskie
Zachodniopomorskie

udostępnij