Zachodniopomorskie i Małopolskie najlepsze w dywizji B OOM

Za nami turniej dywizji B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców. Awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w marcu 2023, uzyskały Zachodniopomorskie oraz Małopolskie. MVP turnieju został wybrany Antoni Majcherek z Zachodniopomorskiego.

news Zdjęcia | Agnieszka Żukowska

Zachodniopomorskie, które przed rokiem spadło do dywizji A, ponownie zagra w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców. Prowadzony przez Michała Trypucia i Andrzeja Kanigowskiego zespół okazał się najlepszy podczas zmagań w Radomiu. Fazę grupową Zachodniopomorskie zakończyło z bilansem 4-0, w ostatnim, decydującym meczu pokonując Małopolskie 104:61.

W starciu o awans Zachodniopomorskie równie pewnie zwyciężyło drugi zespół grupy A Lubuskie (76:43). Dominację zespołu potwierdziły statystki. Zachodniopomorskie każde ze spotkań wygrywało różnicą przynajmniej 33 punktów, prezentując przy tym najlepszą skuteczność rzutową oraz linii rzutów wolnych. Drużyna Trypucia i Kanigowskiego popełniła też najmniej strat i miała najwięcej przechwytów.

Obok Zachodniopomorskiego awans do turnieju finałowego OOM wywalczyło Małopolskie. Zespół Kingi Wilk i Katarzyny Homoncik zmagania grupowe zakończył na drugim miejscu (bilans 3-1). O awans drużynie z południa Polski przyszło rywalizować z najlepszym zespołem grupy A Łódzkim (3-0). 

Początek spotkania należał do rywali, którzy pierwszą odsłonę wygrali 21:14, jednak wraz z upływem minut Małopolskie prezentowało się lepiej. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty był remis 48:48. Tę częśc spotkania Małopolskie rozpoczęło od siedmiu punktów z rzędu. Łódzkie zdołało odpowiedzieć i wyszło nawet na prowadzenie 57:55, ale znów straciło siedem punktów z rzędu. Tej przewagi Małopolskie nie straciło już do końcowej syreny.

MVP turnieju dywizji B

Antoni Majcherek (Zachodniopomorskie)

Pierwsza piątka turnieju dywizji B

Adrian Kawczyński (Zachodniopomorskie)
Szymon Klinkosz (Lubuskie)
Marcel Snochowski (Łódzkie)
Eryk Banzet (Małopolskie)
Aleksander Nowak (Małopolskie)

O awans do turnieju finałowego

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 13.11.2022 09:00

Lubuskie

43 : 76

Zachodniopomorskie

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 13.11.2022 11:15

Małopolskie

71 : 62

Łódzkie

O 5. miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 13.11.2022 11:30

Podlaskie

84 : 74

Lubelskie

O 7. miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców
  • 13.11.2022 09:00

Świętokrzyskie

17 : 109

Opolskie

9. miejsce

Podkarpackie

udostępnij