Pierwsze turnieje półfinałowe OOM za nami

Mazowieckie, Wielkopolskie, Pomorskie i Zachodniopomorskie wśród dziewcząt oraz Śląskie, Dolnośląskie, Małopolskie i Łódzkie wśród chłopców zagrają w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Osiem pozostałych drużyn poznamy podczas turniejów, które zostaną rozegrane w dniach 18 - 20 listopada.

OOM dziewcząt

O 1. miejsce w grupie Północ

Pierwsze dwie kwarty finałowego meczu grupy północnej dziewcząt 1/2 OOM były bardzo ospałe. Świadczy o tym wynik pierwszej połowy 18:14 dla Mazowsza. Druga połowa była już dużo żywsza, ale ze wskazaniem na zawodniczki z Mazowsza. W III kwarcie odskoczyły na bezpieczną 10 pkt przewagę i nie oddały jej do końca.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 06.11.2016 14:00

Mazowieckie

51 : 39

Wielkopolskie

Grupa Północ o awans

W pierwszym z dwóch bezpośrednich pojedynków decydujących o wejściu do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 spotkały się zespoły Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. Podobnie jak w meczu o VII miejsce pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła nieznacznym zwycięstwem kadry Pomorza 21:25. O końcowym sukcesie i zapewnieniu sobie III miejsca w turnieju w Giżycku zadecydował III kwarta, w której to podopieczne Adama Mullera zdobyły 13 pkt z rzędu nie tracąc żadnego. Co prawda później Kujawsko - Pomorskie dogoniły zespół przeciwny. Jednakże kosztowało je to zbyt dużo sił. W końcówce do głosu znowu doszły Pomorzanki i ostatecznie wygrały to spotkanie 57:40. Wyróżniającymi się zawodniczkami w swoich zespołach były: Gebert Daria - Pomorze - GTS Pruszcz Gdański oraz Trzymkowska Oliwia - Kujawsko-Pomorskie - MMKS KATARZYNKI Toruń.

• 06.11.2016 10:00

Kujawsko-Pomorskie

40 : 57

Pomorskie

To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Przez pierwsze dwie kwarty to zawodniczki z Lubuskiego delikatnie przeważały. Ta część gry zakończyła się ich zwycięstwem 32:24. Przełamanie nastąpiło w połowie III kwarty, w której to zawodniczki Zachodniopomorskiego zanotowały run 8:0, wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca meczu. Jest to duży sukces województwa Zachodniopomorskiego, które po 3 latach znowu zagra w Finale OOM. Zespół z Lubuskiego ostatecznie zajął V miejsce.

• 06.11.2016 12:00

Lubuskie

51 : 58

Zachodniopomorskie

O 7. miejsce w grupie Północ

W meczu o miejsca VII półfinałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt w Giżycku spotkały się dwa zespoły, które jeszcze nie wygrały. Pierwsze połowa była wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem Podlasia 25:24. III kwarta to również kosz za kosz. Dopiero w IV kwarcie udało się odskoczyć zawodniczkom trenerki Sztąberskiej i uzyskać bezpieczną przewagę punktową, którą utrzymały do końca. Tym samym VII miejsce zajęła reprezentacja województwa Warmińsko-Mazurskiego, a VIII miejsce Podlaskiego.

O 1. miejsce w grupie Południe

Mecz o pierwsze miejsce niepokonanych dotąd drużyny z Dolnośląskiego i Śląska zgodnie z przypuszczeniami był bardzo zacięty. Obydwa zespoły pokazały bardzo ciekawy basket, ale to podopieczni trenerów Krakowczyka i Jagiełki przez cały mecz konsekwentna grą i mocną obroną wywalczyli pierwsze miejsce. Poprowadził ich ku temu Mikołaj Klimontowicz, autor 15 punktów. W drużynie trenera Wilczka wyróżniał się Wojciech Siembiga, który rzucił 10 punktów.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców

Dolnośląskie

50 : 85

Śląskie

O awans w grupie Południe

W pierwszym meczu o awans reprezentacja Łódzkiego nie pozostawiła złudzeń i bezapelacyjnie rozprawiła się z Podkarpaciem. Na nic zdały się starania liderów Podkarpackiego, Aleksego Janieca i Kamila Barnusia (odpowiednio 10 pkt, 3 zb oraz 8 pkt i 10 zb) wobec przeciwników prowadzonych przez Piotra Drosia, który do 22 punktów dołożył 11 zbiórek. Łódzkie z pewnym awansem do turnieju finałowego.

Łódzkie

95 : 47

Podkarpackie

W drugim meczu o awans bezdyskusyjnie lepsi okazali się zawodnicy z Małopolski, którzy od pierwszego do ostatniego gwizdka pokazywali, komu należy się awans. Małopolszczan poprowadził dzisiaj Oliwier Niedzielski, który zdobył 17 punktów, zebrał 7 piłek i „okradł” przeciwników 5 razy. Po drugiej stronie dzielnie walczył Sebastian Nikoniuk, autor 14 punktów i 11 desek. Ostatecznie Małopolska zajęła 3 miejsce, Lubelskie 6. Po tej kolejce wiemy już, że 4 miejsce zajęła kadra Łódzkiego, a na 5 swoje zmagania zakończyło Podkarpacie.

Małopolskie

88 : 41

Lubelskie

O 7. miejsce w grupie Południe

W pierwszym meczu ostatniego dnia półfinałów OOM grupy południowej spotkały się zespoły, które nie zasmakowały jeszcze zwycięstwa. Górą z tej rywalizacji wyszli zawodnicy z województwa Opolskiego, którzy wygrali zdecydowanie różnicą 57 punktów. Poprowadził ich do tego Szymon Mól, który po raz kolejny zaliczył potężne double-double w postaci 23 punktów i 16 zbiórek. Po stronie pokonanych statystycznie najlepiej wypadł Jakub Wołowiec, który oprócz 6 oczek zebrał z tablic 11 piłek.