Drugi dzień turniejów półfinałowych OOM

Mazowiekie i Wielkopolskie wśród dziewcząt oraz Dolnośląskie i Śląskie wśród chłopców wywalczyły już awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W niedzielę poznamy kolejne cztery drużyny, które znajdą się w tym turnieju.

OOM dziewcząt

Grupa B Północ

W pierwszym meczu drugiego dnia półfinałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla dziewcząt grupa północ spotkały się zespoły Warmii i Mazur oraz Zachodniopomorskiego. Podopieczne Zbigniewa Pietrzaka przeważały przez całe spotkanie. Zagrały na wysokiej 53% skuteczności z gry oraz zebrały 53 piłki. Zespół Alicji Sztąberskiej miał aż 36 strat.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 05.11.2016 09:00

Warmińsko-Mazurskie

44 : 101

Zachodniopomorskie

W drugim spotkaniu stanęły na przeciw siebie nie pokonane do tej pory zespoły w grupie B. Pierwsze dwie kwarty to bardzo zacięte i wyrównane widowisko. I kwarta zakończyła się zwycięstwem Wielkopolski 15:14, natomiast II kwarta zwycięstwem Pomeranii 12:10. W III kwarcie nastąpił zryw podopiecznych Anny Talarczyk i zawodniczki z Wielkopolski odskoczyły na 10 punktową przewagę, której nie oddały do końca. Zespół z Wielkopolski w całym meczu zdobył 42 pkt. z szybkiego ataku.

• 05.11.2016 11:00

Pomorskie

41 : 62

Wielkopolskie

Grupa A Północ

Spotkanie pomiędzy Podlasiem a Lubuskim to kolejne jednostronne widowisko. Zespół z Lubuskiego przeważał od pierwszej do ostatniej minuty. Wyróżniającymi się zawodniczkami na boisku były w drużynie Lubuskiej: Harasimowicz Marcelina (18 pkt przy 73% skuteczności z gry) oraz Martyna Krukowiak (13 pkt. 7 zb.)

• 05.11.2016 13:00

Podlaskie

27 : 66

Lubuskie

Początek meczu pomiędzy Mazowieckim i Kujawsko - Pomorskim był wyrównany. I kwarta zakończyła się wynikiem 14:14. Później kilku punktową przewagę uzyskała drużyna Krzysztofa Iwańskiego i nie oddała jej do końca.

• 05.11.2016 15:00

Mazowieckie

64 : 51

Kujawsko-Pomorskie

Jednostronne widowisko pomiędzy zespołami z Wielkopolski oraz Warmii i Mazur miało jednak dwie aktorki. W drużynie z Wielkopolski bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria Skrzypczak zdobywczyni 33 pkt (71% z gry), 7 zbiórek, 5 przechwytów. W drużynie z krainy jezior doskonały mecz rozegrała Marta Sztąberska zdobywczyni 38 punktów oraz 11 zbiórek.

• 05.11.2016 17:00

101 : 55

W ostatni spotkaniu drugiego dnia półfinałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla dziewcząt w Giżycku stanęły na przeciw siebie zawodniczki z Pomorza oraz Zachodniopomorskiego. Zespół Zbigniewa Pietrzaka dzielnie walczył przez pierwsze dwie kwarty. W III kwarcie podopieczne Adama Mullera odskoczyły na bezpieczną odległość i uzyskanej przewagi nie oddały do końca.

Lubelskie

Pierwszy mecz, drugiego dnia półfinałów OOM Południe to spotkanie chłopców z województw Lubelskiego i Opolskiego. Z początku wydawać się mogło, że zawodnicy z Lubelszczyzny wyraźnie odskoczą i bez problemu wygrają to spotkanie, jednak waleczność i niezłomność Opolan sprawiła, że mecz stał się bardzo wyrównany. Prowadzeni przez swojego lidera w osobie Tobiasza Rybickiego (17 pkt, 7 zb) dali radę zbliżyć się na kilka punktów do Lubelskiego, jednak ostatecznie to podopieczni Bartłomieja Pietrzaka wyszli z pojedynku „z tarczą”. Poprowadził ich zdobywca 22 punktów - Jan Wachowicz.

Śląskie

130 : 28

Podkarpackie

Drugi mecz dzisiejszego dnia to jednostronne spotkanie, w którym niepodważalnie dominowała ekipa ze Śląska. Agresywna i zorganizowana obrona podopiecznych Jakuba Krakowczyka i Wojciecha Jagiełki okazała się momentami nie do przejścia dla zawodników z Podkarpacia. Wśród zwycięzców statystycznie wyróżnił się Dominik Pastuszka, który rzucił aż 28 punktów, rozdał 8 asyst i ukradł 6 piłek przeciwnikowi. Po drugiej stronie najwięcej punktów zdobył Aleksy Janiec – 14.

Grupa A Południe

Kolejny, trzeci sobotni mecz to potyczka drużyn ze Świętokrzyskiego i Łódzkiego. Od samego początku zawodnicy z centrum Polski zaznaczyli swoją przewagę ( pierwsza kwarta 3-37) i tak też było przez całe spotkanie. Łącznie podopieczni Arkadiusza Gralewskiego i Adama Jurga zebrali 66 piłek, przechwycili 42 piłki i rozdali 34 asysty. Statystycznie najlepiej wypadł Piotr Droś, który uzbierał 27 oczek, 8 zbiórek i 4 przechwyty. Po stronie pokonanych najwięcej punktów zdobył Dominik Kania – 6, natomiast najwięcej zbiórek, bo aż 9 – Jakub Wołowiec.

Świętokrzyskie

14 : 126

Łódzkie

Dwie ekipy z kompletem zwycięstw - mecz zapowiadający się bardzo interesująco nie rozczarował. Obydwie drużyny pokazały ciekawy basket po obu stronach boiska. Bardziej konsekwentni w przekroju całego spotkania okazali się jednak zawodnicy z Dolnośląskiego, która ostatecznie pokonała Małopolszczan. Po stronie zwycięzców szalał Wojciech Siembiga, autor double-double (21 pkt, 10 zb).

Dolnośląskie

73 : 50

Małopolskie

Bardzo ciekawe okazało się starcie Opolskiego i Podkarpackiego. Mecz zacięty i pełen walki w którym ostatecznie zwyciężyli podopieczni trenera Jurkiewicza. To właśnie w Podkarpaciu nie do zatrzymania był bardzo skuteczny Aleksy Janiec, autor 30 punktów, 5 zbiórek i 4 przechwytów przy 11/18 z gry. Po stronie Opolan potężne double-double zaliczył Szymon Mól, który do 14 puktów dołożył jeszcze 19! Zbiórek a wspierał go dzielnie Tobiasz Rybicki (16 pkt, 7 zb).

74 : 59

Opolskie

Ostatni mecz zmagań grupowych OOM południe Lubelskie kontra Ślaskie. Kolejne spotkanie, w którym podopieczni Jakuba Krakowczyka i Wojciecha Jagiełki zdominowali przeciwników. Po stronie Śląskiego najlepiej wypadł Przemysław Paduch, który do 18 punktów dodał 8 zbiórek. Po drugiej stronie najwięcej punktów uzbierał Dawid Kot - 9.