Kujawsko-Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie z awansem do dywizji A

Za nami pierwszy w sezonie 2021/2022 turniej rozgrywek młodzieżowych na szczeblu centralnym. W rozgrywanych w Radomiu zmaganiach dywizji B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt najlepsze okazały się kadry Kujawsko-Pomorskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego, które tym samym wywalczyły awans do dywizji A. MVP turnieju została Victoria Rocka z Warmińsko-Mazurskiego

news Zdjęcia | www.yukaphoto.com.pl

Koszykarki Kujawsko-Pomorskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego zdominowały rywalizację w swoich grupach. Prowadzony przez Magdalenę i Wiktorię Kołeckie zespół rozpoczął zmagania od wysokiej wygranej nad Opolskim (105:53), później w mecz o pierwsze miejsce w grupie A zwyciężył Mazowieckie (64:50) i na koniec zmagań pokonał Podlaskie (76:49).

O awans do dywizji A drużyna Warmińsko-Mazurskiego zmierzyła się z Lubuskim, gdzie od pierwszych minut wykorzystała przewagę fizyczną, zwyciężając 93:51. Podwójne double-double w starciu o promocję do elity zanotowały Antonina Hołowczyc (21 pkt i 21 zbiórek) oraz Rozalia Sznajder (20 pkt i 24 zbiórki). 

Kujawsko-Pomorskie rozpoczęło zmagania w grupie B, w której rywalizowały jeszcze cztery inne drużyny. W pierwszym spotkaniu zespół prowadzony przez Rafała Bejtka oraz Michała Mrówczyńskiego zwyciężyły Lubuskie (88:62), później okazał się lepszy od Zachodniopomorskiego (117:100), Lubelskiego (93:23) oraz Podkarpackiego (101:50).

W meczu o awans drużyna Kujawsko-Pomorskiego zwyciężyła Mazowieckie 61:51. Zawody lepiej rozpoczęło Kujawsko-Pomorskie, ale po serii 10 punktów z rzędu podopiecznych Macieja Kruszewskiego mecz się wyrównał. Po zmianie stron przewagę stopniowo budowały zawodniczki Rafała Bejtka i Michała Mrówczyńskiego. W kluczowych momentach ważne punkty uzyskały Zuzanna Janicka oraz Nadia Kłobukowska. 

 

MVP turnieju

Victoria Rocka (Warmińsko-Mazurskie)

Pierwsza piątka

Nina Dziklińska - Mazowsze
Laura Łukowska - Lubuskie
Nadia Kłobukowska - Kujawsko-Pomorskie
Antonina Hołowczyc - Warmińsko-Mazurskie
Zuzanna Janicka - Kujawsko-Pomorskie

  

O awans do dywizji A

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 07.11.2021 09:30

Mazowieckie

51 : 61

Kujawsko-Pomorskie

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 07.11.2021 12:00

Lubuskie

51 : 93

Warmińsko-Mazurskie

 

TERMINARZ i WYNIKI

udostępnij