Dolnośląskie wygrywa grupę południową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt

Koszykarki z Dolnego Śląska wygrały rozgrywany w Szczyrku turnieju półfinałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt. W finale zespół Sebastiana Wojnickiego pokonał drużynę Łódzkiego 54:38. W turnieju finałowym OOM zagrają jeszcze Śląskie oraz Małopolskie.

Finał

Jak można było się spodziewać po dotychczasowych spotkaniach zespół Dolnośląskiego zdominował mecz z drużyną Łódzkiego. Początek tego nie wskazywał, ale z każdą minutą gry drużyna Sebastiana Wojnickiego co raz bardziej dominowała na parkiecie. Ostatecznie odniosła zasłużone zwycięstwo w tym spotkaniu jak i całym turnieju. Drugie miejsce przypadło w udziale województwu Łódzkiemu.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 04.12.2016 14:00

Łódzkie

38 : 54

Dolnośląskie

O awans

Początek meczu należał do drużyny z Podkarpacia. W połowie drugiej kwarty drużyna trenera Gosztyły prowadziła już różnicą 12 punktów (25:13). Po kontuzji zawodniczki z Podkarpacia powoli do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Małopolski, która w pewnym momencie zanotował run 22:0. Od tego momentu już tylko jeden zespół górował na boisku. Ostatecznie zespół z Małopolski wysokim zwycięstwem zapewnił sobie awans do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, natomiast Podkarpackie musiał zadowolić się 5. miejscem.

• 04.12.2016 10:00

Podkarpackie

50 : 82

Małopolskie

Wysokość wygranej reprezentacji Śląska miała zadecydować o tym, które miejsce w końcowym rachunku zajmie na podium. Początek meczu nie wskazywał, że wygrają różnicą 57 pkt. Jednak z każdą minutą po przerwie przewag Śląskiego rosła i mecz zakończył się wygraną 75 pkt. To dało III miejsce w klasyfikacji końcowej. Lubelskie zajęło ostatecznie 6. miejsce.

• 04.12.2016 12:00

Śląskie

97 : 22

Lubelskie

O 7. miejsce

W pierwszym meczu ostatniego dnia półfinałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt grupa południe stanęły na przeciw siebie zespoły, które nie odniosły do tej pory zwycięstwa. Początek meczu należał do Opolskiego, ale w drugiej kwarcie do głosu doszło Świętokrzyskie i to ono schodziło na przerwę prowadząc 29:24. W trzeciej kwarcie powiększyło przewagę i prowadziło już 44:36. Końcówka meczu to kosz za kosz, ale więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Tomasza Serka i to one cieszyły się z 7. miejsca.

• 04.12.2016 08:00