OOM dziewcząt: Południe rozpoczęło turniej półfinałowy

Łódzkie oraz Śląskie wygrały oba mecze w pierwszym dniu rywalizacji w turnieju półfinałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt. Swoje pierwsze mecze z wyraźną przewagą zakończyły też Małopolskie oraz Dolnośląskie.

Grupa A

W pierwszym spotkaniu ostatniego już Półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczyrki stanęły na przeciw siebie województwa Łódzkiego oraz Świętokrzyskiego. Mecz bez większej historii. Wyraźna przewaga zespołu z województwa Łódzkiego była widoczna od początku spotkania i rosła z każdą minutą zawodów. Ostatecznie zespół z centralnej polski wygrał bardzo wysoko. Bardzo dobry mecz w zespole Łódzkiego rozegrała Julia Serednicka zdobywczyni 23 pkt (78% z gry), 10 zbiórek. Tym samym zanotowaliśmy pierwsze double - double w tym turnieju. Obok Julii 23 punkty zanotowała na swoim koncie Julia Świech.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 02.12.2016 09:00

Łódzkie

104 : 18

Świętokrzyskie

W drugim meczu tylko początek był zacięty. Pierwsze 5 minut zakończyło się wynikiem 15:8. Później przewaga Śląskiego z każdą minutą się zwiększała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 90:55. W drużynie Śląska najskuteczniejszą zawodniczką był Paulina Kowalonek zdobywczyni 24 punktów. W Podkarpackim blisko double - double była Klaudia Wnorowska zdobywczyni 15 punktów oraz 9 zbiórek.

• 02.12.2016 11:00

Śląskie

90 : 55

Podkarpackie

Kolejny mecz, w którym od początku do końca przeważał jeden zespół. Już po I kwarcie było wiadomo, że województwo Śląskie jest poza zasięg zawodniczek z Świętokrzyskiego. Ten fragment gry zakończył się wynikiem 25:0. Później trener Paweł Jurczyński dał pograć wszystkim zawodniczkom i spotkanie w III i IV kwarcie było iluzorycznie wyrównane. Ostatecznie zespół ze Śląska wygrał 79:17.

• 02.12.2016 17:00

Śląskie

79 : 17

Ostatnie spotkanie pierwszego dnia 1/2 OOM Południe dla dziewcząt było zacięte do 15 minuty I połowy. W tym czasie na tablicy wyników widniał rezultat 31:21 dla Łódzkiego. Drugi taki fragment, który zadecydował o wysokiej wygranej zawodniczek z województwa Łódzkiego był początek II połowy wygrany 16:0. Drużyna z Podkarpacia od tego momentu się już nie podniosła i ostatecznie przegrała różnicą 50 pkt. Wyróżniającymi się zawodniczkami w zwycięskim zespole były: Julia Serednicka 22 pkt. oraz Wiktora Warnecka 20 pkt. W drużynie pokonanych 12 pkt zdobyła Małgorzata Brelik.

• 02.12.2016 19:00

44 : 94

Łódzkie

Grupa B

W kolejny spotkaniu również bardzo wyraźna różnica w wyszkoleniu pomiędzy oboma zespołami. Dolnośląskie to drużyna złożona w większości z zawodniczek MKS MOS Wrocław oraz UKS BASKET Zgorzelec. Od początku spotkania drużyna Sebastiana Wojnickiego narzuciła swój styl i kontrolował przebieg meczu. W zespole z Dolnego Śląska powyżej 10 pkt punktował aż 6 zawodniczek. W zespole z Opolskiego wyróżniającą się zawodniczką była Alicja Jarząb, która zdobyła 19 pkt i zanotował 9 zbiórek.

• 02.12.2016 13:00

Dolnośląskie

102 : 24

Opolskie

Mecz pomiędzy Małopolską i Lubelskim od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek podopiecznych trenerów Łukasza Kacperca oraz Pawła Michalika. Pierwsze 5 minut I kwarty zakończyło się wynikiem 15:0 dla Małopolski. Później już tylko rosła przewaga małopolskich koszykarek. Na wyróżnienie w zespole z Małopolski zasłużyły: Oliwia Węglarz oraz Julia Chudy, które rzuciły odpowiednio 19 i 18 punktów. Zbiórki na tablicy przeciwnika zdominowała Wiktora Michalik, która zebrała 13 piłek (w sumie 15 zbiórek).

• 02.12.2016 15:00