Wystartowała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Piątek jest pierwszym dniem zmagań w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce. Dziewczęta z regionu północ rywalizują w Giżycku, a chłopcy z regionu południe w Szczyrku.

Awans do turnieju finałowego uzyskają cztery najlepsze zespoły z każdego turnieju.

OOM dziewcząt

Grupa A Północ

Początek meczu nie zapowiadał jednostronnego widowiska. Pierwsze punkty zdobyły zawodniczki z Podlasia, ale później już na boisku panowało Mazowsze. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Mazowszanek 91:8

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 04.11.2016 09:00

Mazowieckie

91 : 8

Podlaskie

Drugie spotkanie w Giżycku miało zupełnie inny przebieg. Mecz pomiędzy Kujawsko-Pomorskim a Lubuskim mógł się podobać. Obfitował w zwroty akcji. I kwartę wygrywa zespół z Lubuskiego 15-7 II kwartę drużyna Tomasza Urbana oraz Macieja Broczka 15-9. III kwarta podobnie jak I należała do zespołu Radka Duchnowskiego i ten fragment gry wygrywają 16-6. IV kwarta to kosz za kosz i kończy się wynikiem 14-12 dla Kujawsko - Pomorskiego. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania została Martyna Kurkowiak, która zagrała na 80% skuteczności. Zdobywając 14 pkt i zbierając 11 piłek z tablicy zanotowała double-double.

• 04.11.2016 11:00

Kujawsko-Pomorskie

42 : 52

Lubuskie

W spotkaniu pomiędzy zespołami, które dziś doznały porażek lepsze okazały się zawodniczki z Kujawsko-Pomorskiego. Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Urbana. Dobry mecz rozegrała Oliwia Trzymkowska, która zanotowała double-double zdobywając 22 punkty i zaliczyła 12 zbiórek.

• 04.11.2016 17:00

62 : 34

Podlaskie

Od początku meczu wyraźną przewagę uzyskały zawodniczki z Mazowsza. Zawodniczki Radosława Duchnowskiego i Zbigniewa Wilmińskiego wyszły na mecz bardzo usztywnione. Zespół z Mazowsza trafił w całym meczu 32 rzuty z gry przy 28 rzutach oddanych przez zespół Lubuskiego. O wysokiej wygranej zadecydowała bardzo dobra obrona Mazowszanek, która zmusiła dziewczyny z Lubuskiego do 44 strat.

• 04.11.2016 19:00

Lubuskie

37 : 79

Mazowieckie

Grupa B Północ

Kolejne spotkanie grupy północ w ramach Półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zawodniczek z Pomorza. Choć początek meczu na to nie wskazywał. Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się wynikiem 17 - 12 dla Pomeranii. Pozostałe kwarty spotkania to już zdecydowana przewaga zawodniczek z Pomorza. O wysokiej przegranej zawodniczek z Mazur zadecydowały 37 straty.

• 04.11.2016 13:00

Pomorskie

75 : 27

Warmińsko-Mazurskie

Drużyna z Wielkopolski dzięki lepszej skuteczności rzutów z gry zapewniło sobie zwycięstwo w końcowym rezultacie.

• 04.11.2016 15:00

Wielkopolskie

69 : 46

Zachodniopomorskie

OOM chłopców

Grupa A Południe

Kadry wojewódzkie z grupy południowej zainaugurowały półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ekipa „Dolnośląska” nie pozostawiła większych złudzeń Scyzorykom z Kielecczyzny i już w pierwszej kwarcie pokazała, pod czyje dyktando będzie przebiegało spotkanie. Wynik 46:0 po pierwszej kwarcie w zasadzie ustalił wynik meczu. Po stronie podopiecznych trenerów Tomasza Wilcza i Michała Rutkowskiego aż 8 zawodników przekroczyło barierę 10 punktów, a najwięcej z nich zdobył Wojciech Siembiga, który dołożył do nich 9 zbiórek i 6 asyst i skuteczność 11/12 z gry. Po przeciwnej stronie najwięcej punktów zdobył Oskar Lesisz - 4.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców

Dolnośląskie

146 : 12

Świętokrzyskie

Patrząc na wynik i różnicę końcową można by stwierdzić, że Małopolska wygrała mecz spokojnie. Nic bardziej mylnego! Owszem, początek spotkania to wyraźne prowadzenie podopiecznych trenerów Dudki i Sudy, ale łodzianie nie dali tak łatwo za wygraną. Minuta po minucie, punkcik po punkcie niwelowali stratę i po pierwszej połowie przegrywali tylko 34-32. Druga połowa to gra falami… Naprzemienne serie punktowe z obu stron, wymiana ciosów momentami przypominająca mecz tenisa ziemnego. Ostatecznie zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy małopolskiego, prowadzeni przez Oliwiera Niedzielskiego, który zapisał na swoim koncie 18 punktów, 9 przechwytów, 5 zbiórek i 4 asysty. Po drugiej stronie pod koszem robił co mógł Piotr Droś, ale jego double-double (14 punktów i 12 zbiórek) nie pomogło jego kolegom, którzy ostatecznie przegrali 56 - 75

Małopolskie

75 : 56

Łódzkie

Ambitny zespół ze Świętokrzyskiego bardzo usilnie starał się uprzykrzyć życie zawodnikom z Małopolski, ale niestety ambicja nie wystarczyła. Podopieczni Trenera Dudka zdominowali spotkanie nie dając momentami wyjść przeciwnikom z własnej połowy. 8 zawodników przekroczyło barierę 10 punktów a zespół zanotował na swoim koncie 51 przechwytów. Najwięcej oczek po stronie zwycięzców uzbierał Michał Ślusarczyk – 18, a po stronie pokonanych Oskar Lesisz oraz Paweł Trela – po 3. Małopolskie po pierwszym dniu ma już 2 zwycięstwa, Świętokrzyskie 2 porażki.

Małopolskie

125 : 14

Pierwsza kwarta zapowiadała spore emocje, ale podopieczni Tomasza Wilczka z każdą kolejną minutą meczu rozkręcali się, konsekwentnie powiększając przewagę, aż do 40 punktów różnicy na sam koniec. Prym w ekipie zwycięskiej wiódł po raz kolejny Wojciech Siembiga, który uzbierał 28 oczek i dołożył do tego 8 „desek”. Po stronie pokonanych, którzy walczyli do końca najwięcej punktów (10) rzucił Antoni Sadowniczyk, który oprócz tego zebrał z desek 10 piłek, notując tym samym double-double.

Łódzkie

45 : 85

Grupa B Południe

Na nic zdały się wysiłki ambitnych zawodników trenerów Trytka i Polka, już w pierwszej kwarcie drużyna ze Ślaska napędzana przez Mikołaja Klimontowicza i Oskara Lewandowskiego zdominowała zawody kończąc tę odsłonę wynikiem 32-3. Cały mecz zakończył się wynikiem 137-14, najwięcej punktów dla ekipy Jakuba Krakowczyka i Wojciecha Jagiełki zdobył Kacper Kowalczyk-Kudziarz – 20. Z całego zespołu aż 7 zawodników rzuciło ponad 10 punktów, a cały zespół zanotował 37 asyst.

Śląskie

137 : 14

Opolskie

Ostatni mecz pierwszej rundy spotkań, to starcie województw z południowo – wschodniej Polski: Podkarpackiego i Lubelskiego. Potyczka była bardzo wyrównana, z lekkim wskazaniem na ekipę Trenerów Jurkiewicza i Myrdy. Punktowo, był to pojedynek tercetów. Aleksy Janiec (21 pkt, 7 zb), Tymoteusz Podracki (14 pkt, 7 zb, 4 prz, 3 as) i Kacper Słowik (11 pkt, 6 zb) poprowadzili Podkarpacie do zwycięstwa nad podopiecznymi trenerów Pietrzaka i Ciećko, wśród których prym wiedli Przemysław Rosiak (20 pkt, 8 zb), Dawid Kot (17 pkt, 9 zb, 6 prz) oraz Sebastiana Nikoniuka (11 pkt, 7 zb). Na południowym wschodzie Polski rządzi póki co Podkarpackie.