Koniec ćwierćfinałów U14 mężczyzn

Dobiegła końca rywalizacja w turniejach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski do lat 14 mężczyzn. 

news

W gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej znalazły się: Twarde Pierniki Toruń, KS Sudety Jelenia Góra (grupa I), MKS Dąbrowa Górnicza, ŁKS AZS UŁ SG Łódź (grupa II), Basket Team Suchy Las, MUKS Hutnik Warszawa (grupa III), UKS AK Komorów, Exact Systems Śląsk Wrocław (grupa IV), KS Spójnia Stargard, UKS Basket Ósemka Wejherowo (grupa V), BC Swiss Krono Żary, TKM Włocławek (grupa VI), Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, MKKS Rybnik (grupa VII), UKS SP 27 Katowice, Energa Adkonis Słupsk (grupa VII). 

Najbardziej zacięta była rywalizacja w grupe I, w której o awansie do turniejów półfinałowych przesądził układ trójkowy. W nim szczęścia nie mieli koszykarze UKS 7 Trefl Sopot, którzy tym samym pożegnali się z dalszą rywalizacją. 

Opłaciła się walka do końca koszykarzom BDS-Instal MOS AZSPR. W meczu, który decydował o trzecim miejscu w gupie IV, rzeszowianie przegrywali po pierwszej kwarcie 7:26, ale w wygranej 24:10 czwartej kwarcie w samej końcówce doprowadzili do remisu, a następnie Maksymilian Rokosz trafił 1 z 2 rzutów wolnych.

Do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji BC Swiss Krono Żary z MKKS Żak Koszalin potrzeba była dogrywka, do której doprowadził skrzydłowy zespołu z zachodniopomorskiego Wiktor Mataczyński. W dodatkowym czasie gry lepsi byli jednak zawodnicy z Żar, którzy tym samym wygrali zmagania w grupie VI.

Na uwagę zasługuje 27 pkt i 20 zbiórek podkoszowego Biofarm Basket Junior Poznań Jana Śmiglaka oraz 31 pkt i 12 zbiórek skrzydłowego UKS Basket Ósemka Wejherowo Szymona Nowickiego.

 

Wyniki III dnia turniejów ćwierćfinałowych U14 mężczyzn

 

GRUPA I – organizator: UKS 7 Trefl Sopot

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 10:00

AZS UJK Kielce

45 : 51

KS Sudety Jelenia Góra

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 12:15

Twarde Pierniki Toruń

60 : 62

UKS 7 Trefl Sopot

 

GRUPA II – organizator: ŁKS AZS UŁ SG Łódź

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 11:00

MKS Dąbrowa Górnicza

93 : 55

MTS Basket Kwidzyn

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 13:15

BSK Kadet Biała Podlaska

35 : 87

ŁKS AZS UŁ SG Łódź

 

GRUPA III – organizator: Basket Team Suchy Las

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 11:00

UKS Regis Wieliczka

67 : 69

Basket Team Suchy Las

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 13:30

Hutnik Warszawa

95 : 50

MKS Ósemka AZS Skierniewice

 

GRUPA IV – organizator: UKS AK Komorów

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 10:00

BDS-Instal MOS AZSPR Rzeszów

73 : 72

UKS MOSM Bytom

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 12:15

Exact Systems Śląsk Wrocław

59 : 92

UKS AK Komorów

 

GRUPA V – organizator: Rawlplug Sokół Łańcut

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 10:00

UKS Basket Ósemka Wejherowo

64 : 71

KS Spójnia Stargard

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 12:15

Polonia Warszawa

71 : 68

Rawlplug Sokół Łańcut

 

GRUPA VI – organizator: BC Swiss Krono Żary

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 11:00

TKM Włocławek

75 : 63

MKS Piotrówka Radom

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 13:30

MKKS Żak Koszalin

73 : 78

BC Swiss Krono Żary

 

GRUPA VII – organizator: MUKS 1811 Unia Tarnów

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 10:00

Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

110 : 51

Stowarzyszenie HoopLife Lublin

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 12:30

MKKS Rybnik

80 : 46

MUKS 1811 Unia Tarnów

 

GRUPA VIII – organizator: UKS SP 27 Katowice

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 10:00

Energa Adkonis Słupsk

53 : 68

UKS SP 27 Katowice

  • Mistrzostwa Polski Mężczyzn U14
  • 28.04.2019 12:30

Biofarm Basket Junior Poznań

105 : 62

KS Oknoplast Korona Kraków

udostępnij