Widzew Łódź i Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. uzupełniły grono finalistów

Ostatni dzień rywalizacji w turniejach półfinałowych mistrzostw Polski U22 kobiet wyłonił dwóch ostatnich finalistów. Z grupy III promocję do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju wywalczył Widzew Łódź. W finale zagra też Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. Pozostałe sześć drużyn awans wywalczyło już w sobotę.

news

Sprawę pierwszego miejsca w grupie I rozstrzygnęło spotkanie MUKS Poznań z KS Basket 25 Bydgoszcz. Lepsze okazały się podopieczne Piotra i Pawła Kulpekszów, zwyciężając 79:73. 16 punktów Karoliny Poboży, 11 punktów i 9 zbiórek Katarzyny Kocaj.

Jednej zbiórki zabrakło Alicji Grabskiej (Wisła CanPack Politechnika Kraków) do triple-double - 13 pkt, 9 zbiórek oraz 11 asyst - w meczu z ATR Wear Politechnika Gdańska. Oba zespoły już wcześniej straciły szanse na wyjście z grupy.

Anna Pawłowska (24 pkt i 7 zbiórek) i Pola Dmochowicz (23 pkt i 16 zbiórek) poprowadziły UKS Huragan Wołomin do zwycięstwa nad MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz i tym samym pierwszego miejsca w grupie II.

W turnieju finałowym zagrają

Basket 25 Bydgoszcz i MUKS Poznań (grupa I), UKS Huragan Wołomin i MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz (grupa II), VBW GTK Gdynia i Widzew Łódź (grupa III) oraz ENEA AZS Poznań i Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. (grupa IV).

 

KOMPLET WYNIKÓW

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

udostępnij