U22 kobiet: Pierwsze turnieje za nami

Wystartowała rywalizacja na centralnym szczeblu rozgrywek w sezonie 2017/2018. Rozpoczęła ją rywalizacja drużyn w kategorii U22 kobiet.

news

Osiem drużyn zakwalifikowało się bezpośrednio do półfinałów:

- UKS Huragan Wołomin;
- KS Basket 25 Bydgoszcz;
- OŚ AZS Poznań;
- VBW GTK Gdynia;
- KS AZS AJP Gorzów Wielkopolski;
- TS Wisła Kraków
- KSK Stal Brzeg
- SKK Polonia Warszawa


O pozostałe osiem miejsc walczyło 12 zespołów w czterech różnych miastach. Z kompletem wygranych swoje turnieje zakończyły: MUKS Poznań, MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz, Mon-Pol Płock oraz Widzew Łódź.

Stawkę półfinalistów uzupełniły: PTK TomiQ Pabianice, ATR Wear Politechnika Gdańska, MMKS Katarzynki Toruń oraz UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Niedzielny mecz z MKS Zabrze (109:34) miło będzie wspominać Anna Kudelska, która w 31 minut rzuciła 31 punktów (12 na 18 z gry), miała 11 zbiórek oraz 10 asyst. 

Rzadkie double-double zanotowała w piątek Aleksandra Szymańska z MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz, która w meczu z ATR Wear Politechnika Gdańska miała 12 zbiórek i 12 asyst, a także 6 przechwytów i 4 punkty (2 na 7 z gry). Dzień później jej dwóm koleżankom Paulinie Rybackiej oraz Natalii Błaszczak zabrakło 1 przechwytu do triple-double w meczu z MKS Strzelce Opolskie (148:25) - odpowiednio 27 pkt, 10 zbiórek i 9 przechwytów oraz 14 pkt, 13 asyst i 9 przechwytów.

KOMPLET WYNIKÓW

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

 

udostępnij