U16 mężczyzn 2017: Trzeci dzień turnieju finałowego

UKS Siódemka Trefl Sopot i WKK Wrocław wygrały zmagania grupowe w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. Zespół z Trójmiasta w starciu o pierwsze miejsce w grupie A pokonał UKS La Basket Warszawa, zawodnicy Łukasza Dziergowskiego okazali się zaś lepsi od Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra.

KOMPLET WYNIKÓW i TERMINARZ

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

OGLĄDAJ WSZYSTKIE MECZE TURNIEJU FINAŁOWEGO

WYPOWIEDZI TRENERÓW

W piątkowych meczach turnieju finałowego w Ostrowie Wielkopolskim decydowały się losy miejsc w poszczególnych grupach, ponieważ sprawa awansu do strefy medalowej wyjaśniła się dzień wcześniej. Walczące o pierwsze miejsce w grupie A UKS Siódemka Trefl i UKS La Basket w dwóch pierwszych meczach rzucały przynajmniej 84 punkty, starcie obu drużyn było bardziej defensywne, ale w drugiej toczyło się pod dyktando podopiecznych Bartłomieja Perzanowskiego. Pierwsza odsłona była wyrównana, lecz po zmianie stron zaznaczyła się przewaga trójmiejskiej ekipy.

Stołeczny zespół nie znalazł sposobu na zatrzymanie duetu Benjamin Didier-Urbaniak - Łukasz Klawa. Obaj rzucili ponad połowę punktów dla UKS Siódemki Trefla, zaś pod tablicami solidną pracę wykonał Sebastian Rompa, który miał 15 zbiórek. 25 punktów dla pokonanych rzucił Jakub Sadowski.

Ofensywnie nastawiony Zastal Fatto Deweloper nie poradził sobie z mądrą defensywą WKK. Wrocławianie prowadzili niemal przez cały mecz, a w ich ataku szalał Mateusz Kaszowski. 16-letni obrońca trafił blisko połowę rzutów z gry, kończąc zawody z dorobkiem 33 punktów.

Zielonogórzanie trafili tylko co trzeci rzut z gry, wyraźnie przegrali również walkę pod tablicami. Nadzieję na korzystny wynik dawała Zastalowi trzecia kwarta, którą wygrali 22:21, ale w ostatniej cześci zawodów na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna. WKK ten fragment spotkania wygrało 22:9.

O finał UKS Siódemka Trefl Sopot zmierzy się z ZastalemFatto Deweloper Zielona Góra, zaś w drugim półfinale WKK Wrocław powalczy z UKS La Basket Warszawa.