U16 mężczyzn: UKS Siódemka Trefl i Hensfort w finale

Niepokonani na centralnym szczeblu rozgrywek koszykarze UKS Siódemki Trefl Sopot oraz Hensfort Przemyśl zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn.

Drużyna z Trójmiasta po zaciętym spotkaniu pokonała TKM Włocławek, choć jeszcze na początku czwartej kwarty przegrywała różnicą dziesięciu punktów. Nie do zatrzymania dla rywali był Sebastian Walda, który rzucił 30 punktów, miał 13 zbiórek i 3 bloki.

Bardzo nierówne było starcie z udziałem Jagiellonki i Hensfortu. Podopieczni Daniela Puchalskiego rozpoczęli zawody rewelacyjnie, obejmując prowadzenie 32:5 na koniec pierwszej kwarty. Stołeczny zespół zdołał jednak doprowadzić do wyniku 49:54 w połowie trzeciej kwarcie, ale bardzo szybko stracił kilka punktów i było po meczu.

Finał rozpocznie się o 12:30, spotkanie o trzecie miejsce rozpocznie się 2,5 godziny wcześniej.