Bat Kaszuby i MUKS w finale kadetek

Dwa najlepsze zespoły sprzed dwóch lat wśród młodziczek zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 16 kobiet. Drużyna z Kartuz nie dała większych szans UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, zaś poznanianki zwyciężyły Szkołę Gortata Politechnika Gdańska. Finał w niedzielę o 13 w Żyrardowie, 150 minut wcześniej rozpocznie się mecz o trzecie miejsce. Spotkania można oglądać na oficjalnym profilu Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.

news Zdjęcia | Flaszynski.com

Bat Kaszuby podczas turnieju finałowego każde spotkanie wygrywa różnicą przynajmniej 40 punktów, podobnie było także w starciu o finał imprezy. W meczu z UKS Basket SMS zespół Moniki Tomaczkowskiej i Magdaleny Makurat szybko objął prowadzenie 7:0 i tę przewagę tylko powiększał. 

Agata Makurat oraz Agata Gilmajster rzuciły wspólnie 50 punktów, czyli tyle samo co cały zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Drugi raz w turnieju finałowym double-double zanotowała Emily Kalenik (13 pkt i 13 zbiórek). 19 punktów dla UKS Basket SMS uzyskała Wiktora Stasiak.

TERMINARZ I WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO U16 KOBIET

Znacznie bardziej zacięte było spotkanie MUKS ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. Niemal przez całe zawody przewagę miały poznanianki, które tylko na moment w drugiej kwarcie straciły prowadzenie. Oba zespoły popełniły przynajmniej 26 strat, ale niemal w każdym elemencie statystycznym lepsze były podopieczne Macieja Brodzińskiego. 14 pkt i 8 zbiórek Natalii Juskowiak. Kolejny raz w drużynie z Pomorza wyróżniła się Dominika Ullmann - 17 pkt, 8 zbiórek i 4 przechwyty.

 

Kolejność na miejscach 9 - 12

9. Widzew Łódź
10. LOMS Enea Basket Piła
11. KU AZS UMCS Lublin
12. MKS MOS Katowice

udostępnij