Koniec zmagań grupowych w turnieju kadetek

Czwartek był ostatnim dniem zmagań grupowych w mistrzostwach Polski do lat 16 kobiet. Wreszcie doczekaliśmy się zaciętych spotkań, w których wynik ważył się ważył się do samego końca.

Niezwykle emocjonujące było zwłaszcza starcie MPKK Sokółów SA Sokołów Podlaski z KU AZS UMCS Lublin, w którym niemal przez całe zawody wynik oscylował blisko remisu. O sukcesie podopiecznych Rafała Haponika przesądziła dobra skuteczność z linii rzutów wolnych w ostatniej kwarcie, w której drużyna z Sokołowa Podlaskiego trafiła 9 z 11 rzutów wolnych. W całym spotkaniu MPKK Sokółów SA trafił 18 z 29 rzutów za 1 punkt.

Z efektownym double-double spotkanie zakończyła Natalia Wróblewska - 20 pkt i 17 zbiórek. Drużyna z Sokołowa Podlaskiego wyraźnie wygrała walkę pod tablicami - 45 do 29 w zbiórkach.

TERMINARZ I WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO U16 KOBIET

Bardzo dynamiczna okazała się czwarta kwarta meczu MKS MOS Procom System Wrocław z Widzewm Łódź. Na niecałe osiem minut przed końcem wrocławianki prowadziły różnicą 11 punktów, ale trzy minuty później był już remis. Od wyniku 55:55 osiem punktów z rżedu uzyskał zespół z Dolnego Śląska, dzięki czemu rozstrzygnął na swoją korzyść rywalizację. Aktywna w końcówce była Adrianna Ryng, która rzuciła 6 z 8 punktów swojej drużyny. Double-double Katarzyny Zieniewicz (12 pkt i 10 zbiórek) z MKS MOS Procom System oraz Marii Grudzień (17 pkt i 12 zbiórek). Na uwagę zasługuje występ Aleksandry Mielnickiej - 9 pkt, 15 zbiórek, 6 asyst i 6 przechwytów.

W 1/4 finału znaleźli się jeszcze MOSiR Bochnia oraz Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, która w starciu z MKS MOS Katowice prowadziła do przerwy różnicą 27 punktów.

Pary ćwierćfinałowe:

Bat Kaszuby Kartuzy - MOSiR Bochnia 18.09.2020 10:00
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 18.09.2020 12:30
Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MKS MOS Procom System Wrocław 18.09.2020 15:00
MUKS Poznań - UKS Trójka Żyrardów 18.09.2020 17:30

O miejsca 9-12

KU AZS UMCS Lublin - LOMS Enea Basket Piła 18.09.2020 11:00
Widzew Łódź - MKS MOS Katowice 18.09.2020 13:30