Weekend w 1LK dla gości

W sobotę i niedzielę odbyły się 4 z 7 meczów drugiej kolejki pierwszej ligi kobiet. Trzy z nich zakończyły się po myśli przyjezdnych.

news Zdjęcia | CTL Zagłębie Sosnowiec

Wyraźnie wygrana pierwsza kwarta przesądziła o zwycięstwie CTL Zagłebia Sosnowiec w Poznaniu. W kolejnych częściach spotkania przewagę miały wzmocnione zawodniczkami z pierwszego zespołu koszykarki Enea AZS II, które na początku drugiej połowy zmniejszyły stratę do 4 punktów. Z double-double spotkanie zakończyła Martyna Stasiuk (14 pkt, 12 zbiórek i 7 asyst).CTL Zagłębiu w odniesieniu wygranej nie przeszkodziło aż 31 strat.

Na pierwszą wygraną w sezonie czeka KKS Olsztyn, który jako jedyny zespół pierwszej ligi kobiet przegrał w weekend na wyjeździe. Olsztynianki, w których składzie cały czas brakuje młodzieżowej reprezentantki Polski Marty Sztąberskiej, uległy Politechnice Gdańsk II. Ponad połowę punktów dla klubu z Trójmiasta rzuciły: Marta Stawicka i Natalia Ławicka. Jednej asysty bądź przechwytu do triple-double zabrakło Joannie Markiewicz (16 pkt, 12 zbiórek, 9 asyst i 9 przechwytów).

W sobotę i niedzielę swoje mecze wygrały też SMS PZKosz Łomianki oraz Arka II Gdynia.

Derby Mazowsza dla Pruszkowa

 

KOMPLET WYNIKÓW 2. KOLEJKI

udostępnij