Wystartowały finały juniorek

Pierwszy dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18 kobiet nie przyniósł wielkich emocji na parkiecie. Tylko w jednym z czterech spotkań różnica punktowa pomiędzy drużynami była mniejsza niż 28 punktów.

Kończące pierwszy dzień zmagań derby okazały się najbardziej wyrównanym meczem pierwszego dnia. Jeszcze na początku trzeciej kwarty zespoły dzieliło pięć punktów. Kolejny fragment zawodów GTK Arka wygrała jednak 14:2. Gdynianki lepiej panowały nad piłką - 27 strat rywalek - zagrały też skuteczniej. Umiejętnie grą zespołu Karoliny Wieczorek kierowała rozgrywająca Julia Bazan (12 pkt i 7 asyst). Najlepszą punktującą spotkania była Magdalena Szymkiewicz.

W innym meczu grupy A SKS 12 do połowy drugiej kwarty znajdował się na prowadzeniu. Końcówkę tej części gry wyraźnie wygrał jednak MUKS i po zmianie stron tylko powiększał przewagę. Poznanianki zdominowały strefę podkoszową notując aż o 33 zbiórki więcej niż rywalki. 19 piłek padło łupem Justyny Różańskiej. Z double-double spotkanie ukończyła Marta Masłowska (21 pkt i 10 zbiórek).

25 strat nie przeszkodziło Enei AZS AJP w pokonaniu UKS Basket SMS. Zespół Janusza Kopaczewskiego trafił 9 z 25 rzutów za trzy, miał też 16 zbiórek na atakowanej tablicy. Dużą wszechstronnością wykazała się Aleksandra Kuczyńska (13 pkt, 7 zbiórek, 7 asyst i 6 przechwytów).

Jednostronne były derby Wielkopolski. Enea AZS Szkoła Gortata od pierwszych minut powiększała swoją przewagę w meczu z UKS Lider, który miał aż 39 strat. Po 17 punktów uzyskały Alicja Rogozińska oraz Weronika Piechowiak.