55 punktów Kuźkowa, Chromik wygrywa mecz na szczycie

Po 12. kolejce spotkań drugiej ligi nadal dwa kluby nie doznały jeszcze porażki. Z kompletem wygranych w grupie A prowadzi Politechnika Gdańska, w grupie C ton rywalizacji nadaje AZS AWF Katowice. Zacięty przebieg miało starcie czołowych drużyn grupy D, w którym Chromik Żary po zaciętej końcówce pokonał Doral Zetkamę Nysa. Wydarzeniem kolejki było 55 punktów Przemysława Kuźkowa z GLKS Nadarzyn.

news Zdjęcia | GLKS Nadarzyn

To nie pierwsze takie spotkanie 19-latka na parkietach drugiej ligi. Najlepszy punktujący rozgrywek trzeci raz w sezonie rzucił przynajmniej 40 punktów. W meczu z dysponującymi doświadczoną kadrą Dzikami Warszawa zawodnik GLKS trafił 20 z 38 rzutów z gry oraz 9 z 13 wolnych. Dodatkowo miał 4 zbiórki, 2 asysty i 3 przechwyty. Jego zespół wygrał 95:88.

W Żarach prowadzenie zmieniało się 12 razy. Dłużej na prowadzeniu znajdowali się gospodarze, którzy w końcówce od wyniku 68:70 rzucili pięć punktów z rzędu. Kluczową akcję 2+1 wykonał Mariusz Matczak, który później nie pomylił się na linii rzutów wolnych (4 na 4 za 1).32-letni zawodnik rzucił 31 punktów. Czwarte double-double w sezonie zanotował podkoszowy pokonanych Jarosław Bartkowiak (16 pkt i 13 zbiórek).

 

KOMPLET WYNIKÓW

udostępnij