Wyśmienita seria AZS Politechniki Korony

AZS Politechnika Korona kończy rundę zasadniczą bez wyjazdowej porażki. W ostatnim meczu poza Grodem Kraka przed fazą play-off lider grupy B pokonał drugą siłę rozgrywek Pomarańczarnię MUKS Poznań. W weekend punkty w Płocku straciła pewna pierwszej pozycji w grupie A Politechnika Gdańska.

news

Nie do zatrzymania w sezonie zasadniczym są koszykarki AZS Politechniki Korony. Zespół Wojciecha Eljasz-Radzikowskiego z 19 spotkań, przegrał tylko jedno, ulegając na własnym parkiecie w okresie świateczno-noworocznym UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Przed tym spotkaniem krakowianki wygrały 13 meczów z rzędu.

Są też niepokonane poza Krakowem, o czym w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej przekonała się Pomarańczarnia MUKS Poznań. Przyjezdne od połowy drugiej kwarty miały nieznaczną przewagę punktową, której mimo kilku wyrównanych fragmentów nie straciły. Miejscowe kilka razy zbliżały się na odległość jednego trafienia z gry, nie potrafiły jednak wyjść na prowadzenie.

Nie do zatrzymania dla rywalek była Agnieszka Krzywoń, która była widoczna po obu stronach parkietu. Doświadczona zawodniczka z ekstraklasową przeszłością 14 punktów (5 na 1 z gry), miała też 10 zbiórek, 5 asyst i 7 przechwytów. 21 punktów z 49 zespołu rzuciła dla Pomarańczarni MUKS Iwona Szarzyńska.

Z pięciu spotkań 21. kolejki grupy A tylko jedno zakończyło się wygraną miejscowych. Atut własnej hali w starciu z liderem wykorzystał Mon-Pol Płock. Przyjezdne w całym spotkaniu popełniły 21 strat, przegrały też walkę pod tablicami. Mon-Pol wygrał choć nie trafił ani jednej próby z dystansu (0 na 9 za trzy). 17 punktów dla zespołu Ireneusza Jasińskiego uzyskała Agnieszka Misiek.

 

KOMPLET WYNIKÓW

udostępnij