Żubry drugi raz wygrywają z liderem

Patent na Księżaka Łowicz mają Żubry Białystok. Zespół z Podlasia drugi raz w sezonie okazał się lepszy od lidera grupy B, tym razem wygrywając 103:100 po dogrywce. Dla klubu z Łowicza była to druga porażka w sezonie, pierwszą zespół Roberta Kucharka zanotował w inauguracyjnej serii spotkań z.... Żubrami

news

Na 3,5 minuty przed końcem Syntex Księżak prowadził 83:76, ale walczący do końca miejscowi potrafili odrobić straty. W ważnym momencie trójkę trafił Aleksander Szczerbatiuk, a chwilę później do remisu doprowadził Arkadiusz Zabielski. Łowiczanie próbowali uniknąć dogrywki, ale rzuty Bartosza Włuczyńskiego i Damiana Tokarskiego, dzięki dobrej obronie Bartłomieja Wróblewskiego nie znalazły drogi do kosza.

Dogrywkę rozpędzone Żubry rozpoczęły od ośmiu punktów z rzędu i tę przewagę utrzymały do końca. Wyśmienite statystycznie zawody rozegrał Andrzej Misiewicz, który rzucił 21 punktów (8 na 9 z gry i 5 na 5 z wolnych), miał 14 zbiórek, 7 asyst i 5 przechwytów. 26 punktów dla pokonanych rzucił Maciej Cukierda. Z double-double zakończył spotkanie Bartosz Włuczyński (20 pkt i 10 asyst).

 

 KOMPLE WYNIKÓW

udostępnij