Rezerwy Legii wygrywają po raz pierwszy,

Wzmocniony zawodnikami z PLK drugi zespół Legii wygrał pierwsze spotkanie w sezonie. Zespół ze stolicy pokonał w Warszawie ubiegłorocznego półfinalistę rozgrywek a obecnie czwartą siłę grupy B. Tym samym jedyną drużyną bez wygranej jest Gryf Goleniów. Kolejny raz o klasę lepsi od rywali okazali się koszykarze AZS AGH Kraków, którzy w Gliwicach wygrali w sobotę aż 118:67.

news Zdjęcia | Paweł Kołakowski/legiakosz.com

Legia II mecz rozstrzygnęła w trzeciej kwarcie. Gospodarze tę część meczu wygrali 32:13, osiagając 15-punktową przewagę, którą otrzymali do końca.

Niespełna 35 minut na parkiecie przebywał Michał Aleksandrowicz (27 pkt, 7 zbiórek i 7 asyst), w podobnym wymiarze czasowym na boisku można było zobaczyć innego zawodnika z pierwszego zespołu Adama Linowskiego (22 pkt i 9 zbiórek). Na uwagę zasługuje 27 punktów 18-letniego Patryka Kędel.

Tempa nie zwalnia spadkowicz z pierwszej ligi AZS AGH Kraków (bilans 11-1). Zespół Wojciecha Bychawskiego ósme spotkanie w sezonie wygrał różnicą przynajmniej 24 punktów. Wyrównana w Gliwicach była tylko czwarta kwarta, w pozostałych częściach spotkania wyraźną przewagę miał zespół z Grodu Kraka. Aż siedmiu zawodników gości rzuciło przynajmniej 10 punktów. Koszykarze AZS AGH trafili 13 z 26 rzutów za trzy punkty, sami pozwalając rywalom na tylko jedną trójkę. KŚ AZS zakończył mecz z 29 stratami.

Jedynym zespołem, który znalazł sposób na pokonanie AZS AGH Kraków jest Pogoń Ruda Śląska. "Niebiesko-biali" przeciętnie radzą sobie na wyjazdach (bilans 2-6), ale na własnym parkiecie w 13. kolejce potrafili urwać punkty kolejnemu rywalowi. Tym razem prowadzonej przez Bogusława Mola Pogoni nie sprostał wicelider Zagłębie Sosnowiec.

Dobrze grę miejscowych prowadzili Patryk Jeleń (11 pkt, 11 asyst i 2 straty oraz Mateusz Pawlik (19 pkt, 7 asyst, 3 przechwyty i 3 straty). Pogoń trafiła 12 z 25 rzutów za trzy punkty. Goście z dystansu rzucali częściej (32 próby), ale drogę do kosza znalazło 10 rzutów.