38 punktów Artura Mrówczyńskiego i Wojciecha Czerlonko

Artur Mrówczyński z różnych powodów gra z przerwami na centralnym szczeblu rozgrywek, choć ma za sobą ponad 80 meczów w pierwszej lidze. W 5. kolejce drugiej ligi 33-letni skrzydłowy niemal każdy rzut zamieniał na punkty. Z takim samym dorobkiem punktowym co Mrówczyński derby Lublina zakończył Wojciech Czerlonko.

news

W całym spotkaniu trafił 11 z 14 rzutów z gry oraz 10 z 11 rzutów za 1 punkt. Mecz zakończył z dorobkiem 38 punktów, a dodatkowo miał 5 zbiórek, 2 asysty i 1 przechwyt. Jego KS Kosz Pleszew wyraźnie pokonał KS Stal Ostrów Wielkopolski.

Pochodzący z Trójmiasta Czerlonko w tym sezonie przeniósł się do Lublina, gdzie liczy na regularne występy w PLK. W środę rozegrał pierwsze spotkanie w drugiej lidze i na boisku był nie do zatrzymania. Mecz zakończył z 38 rzuconymi punktami (12 na 19 z gry), a dzięki 8 wymuszonym przewinieniom 13 razy stawał na linii rzutów wolnych. Tylko jedna z prób nie znalazła drogi do kosza. Wzmocniony także innymi zawodnikami z ekstraklasy (Bartosz Ciechociński, Michael Gospodarek i Roman Szymański) TBV Start II pokonał AZS UMCS Lublin 81:75.

Drugi mecz w sezonie przegrał jeden z potencjalnych faworytów w walce o awans Weegree AZS Politechnika Opolska. Tym razem zespół Jędrzeja Sudy uległ AZS Częstochowa 73:80.

Co ciekawe w Częstochowie na dobre w pierwszej lidze zadomowił się Mrówczyński, a jego kolegami z boiska byli obecni szkoleniowcy Akademików Dariusz Szynkiel i Tomasz Nogalski. 23 punkty dla częstochowian rzucił Michał Jankowski, o 2 więcej miał Nikodem Kowalski.

KOMPLET WYNIKÓW 5. KOLEJKI

 

udostępnij