Hensfort Przemyśl mistrzem Polski U18 mężczyzn 2018

Hensfort Przemyśl najlepszym zespołem w Polsce w kategorii do lat 18 mężczyzn. W finale gospodarze turnieju finałowego podobnie jak w fazie grupowej w zaciętym meczu pokonali Asseco Gdynia. MVP imprezy został wybrany Rafał Serwański.

news Zdjęcia | ZiBi

Na zakończenie zmagań grupowych pewne gry o medale mistrzostw Polski zmierzyły się ze sobą Asseco i Hensfort. Gdynianie w końcówce rzucali na zwycięstwo a później na dogrywkę, ale to gospodarze cieszyli się z wygranej.

Scenariusz powtórzył się w ostatnim meczu turnieju finałowego, ale za nim doszło do emocjonującej końcówki, zespół gospodarzy konsekwentnie budował swoją przewagę. Podopieczni Daniela Puchalskiego pierwszą kwartę wygrali 26:14, a na przerwę schodzili przy 23-punktowej przewadze.

Po zmianie stron zespół z Trójmiasta zaczął jednak odrabiać straty, z każdą kolejną minutą zbliżając się do rywali. Gdy po trójce Bartosza Kosiora na niecałe cztery minuty przed końcem Hensfort ponownie zbudował dwucyfrową przewagę, wydawało się, że gdynianie tej straty już nie zdołają odrobić.

Walczyli jednak do końca, mając cztery rzuty na remis. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do kosza.

Hensfort zwyciężył dzięki uzyskaniu przewagi pod tablicami, aż 17 razy zbierając pod koszem bronionym przez Asseco, wymusił też więcej przewinień, po których zawodnicy tego klubu wykonywali rzuty wolne.

Tym samym drużyna z Przemyśla zakończyła sezon 2017/2018 bez porażki na centralnym szczeblu rozgrywek. Dla Asseco był to drugi medal mistrzostw Polski w tym roku. Kilka tygodni wcześniej gdynianie zdobyli złoto w kategorii do lat 20.