Ostatnia odsłona fazy grupowej CLJK

Czy Enea AZS Szkoła Gortata Poznań nie zaznaczy goryczy porażki w fazie grupowej Centralnej Ligi Juniorek? Które drużyny znajdą się w pierwszej szóstce zmagań? Odpowiedź na ten i inne pytania, poznamy podczas weekendowych zmagań w Pabianicach i Swarzędzu.

 

news

Podopieczne Grzegorza Zielińskiego pierwsze dwa etapy zmagań w CLJK zakończyły z bilansem 7-0. Drużyna z Wielkopolski od początku zmagań popełnia najmniej strat spośród wszystkich zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Poznanianki nie tylko nie tracą piłek, ale też same wymuszają dużą liczbę strat po stronie rywalek.

Przekonały się o tym w czwartek koszykarki innego czołowego zespołu CLJK Quay MUKS Poznań, które na otwarcie zmagań w Swarzędu (wyjątkowo mecz odbył się w czwartek) przegrały w derbach z Enea AZS SG 60:80.

Enea AZS SG jest więc pewna miejsca w pierwszej czwórce. O trzy pozostałe wolne miejsca rywalizować będzie sześć klubów: 1KS Ślęza Inplag Wrocław, GTK Gdynia, Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, Quay MUKS Poznań, Wisła CanPack Kraków i Zagłębie Sosnowiec

Partnerem III turniejów Centralnej Ligi Juniorek jest Krajowa Grupa Spożywcza Polski Cukier.

TERMINARZ || TABELA

Wszystkie spotkania CLJK w Pabianicach i Swarzędu będzie można oglądać na oficjalnym kanale YouTube PZKosz.

 

udostępnij