Grudzień w CLJK dla Enea AZS Szkoła Gortata Poznań

Zmieniła się lokalizacja turnieju, ale dobre wyniki pozostały. Enea AZS Szkoła Gortata Poznań także w turnieju II Centralnej Ligi Juniorek nie doznały żadnej porażki. Podopieczne Grzegorza Zielińskiego w pierwszy grudniowy weekend wygrały trzy mecze, każdy wyraźną różnicą punktową i są samodzielnym liderem w tabeli.

 

news Zdjęcia | Walendi Photo

Dobre panowanie nad piłką, połączone z dynamiczną obroną - to wyróżnia Enea AZS Szkoła Gortata Poznań podczas CLJK. Drużyna z Wielkopolski od początku zmagań popełnia najmniej strat spośród wszystkich zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Obecnie jest to 6,5 straty mniej niż druga w tym zestawieniu Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk.

Poznanianki nie tylko nie tracą piłek, ale też same wymuszają dużą liczbę strat po stronie rywalek. Niezwyciężona Enea AZS Szkoła Gortata średnio notuje 23,4 przechwytu, pozostałą konkurencję zostawiając daleko w tyle.

Zespól Grzegorza Zielińskiego bardzo dobrze zaprezentował się w Aleksandrowie Łodzki, gdzie nie miał sobie równych pewnie zwyciężając w trzech meczach. Średnio ekipa z Wielkopolski rzucała blisko 43,5 punktu więcej niż rywalki, już do przerwy nie pozostawiając złudzeń rywalkom. Tylko raz rywal poznanianek zdołął przekroczyć granicę 50 rzuconych punktów w meczu i to podczas kończących turniej zawodów

Solidne statystyki notowała Wiktoria Haegenbarth, która w żadnym spotkaniu w Aleksandrowie Łódzkim nie rzuciła mniej niż 19 punktów. 16-letnia środkowa w polu trzech sekund była aktywna nie tylko pod tablicami, czego dowodem było 5 przechwytów w niedzielnym spotkaniu z UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Dużym wsparciem dla Enea AZS Szkoła Gortata Poznań była Julia Rakowska, która w turnieju I CLJK nie grała. Średnio rzucała 18 punktów, miała też 2,3 przechwyty na mecz.

 

Turnieje nr 3 CLJK odbędą się w dniach 8 – 11.02.2024. Grupy A i D – rywalizować będą w Pabianicach, grupy B i C w Giżycku.

Partnerem II turniejów Centralnej Ligi Juniorek była Krajowa Grupa Spożywcza Polski Cukier.

 

KOMPLET WYNIKÓW

 

TABELA

 

 

 

 

udostępnij