Cztery kluby z awansem do CLJ

W Ksawerowie i Pabianicach zakończyła się rywalizacja w kwalifikacjach do Centralnej Ligi Juniorek, w których łącznie wzięło udział 9 zespołów. Miejsce w rozgrywkach wywalczyły: 1KS Ślęza Inplag Wrocław, Basket 4EVER Ksawerów, PTK ABM Jędraszek Pabianice i UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Wcześniej prawo gry w CLJ uzyskało osiem najlepszych zespołów poprzedniego sezonu U17 kobiet.

news

Drużyny w kwalifikacjach zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A, której organizatorem był PTK Pabianice, rywalizowały jeszcze:
MUKS Bydgoszcz, UKS Basket Aleksandrów Łódzki, UKS Akademia Gortata Gdańsk i Basket Team Suchy Las. Grupa B składała się z czterech drużyn. Oprócz gospodarza turnieju Basket 4Ever Ksawerów, znalazły się w niej: 1KS Ślęza Wrocław, KU AZS UMCS Lublin i UKS La Basket Warszawa.

Turniej w Ksawerowie okazał się niezwykle udany dla drużyny z Dolnego Śląska, która z kompletem wygranych zakończyła zmagania na pierwszej pozycji. Wrocławianki każde ze spotkań wygrały różnica przynajmniej 28 punktów, osiągając wyraźną przewagę w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. 

Najlepszą punktującą 1KS Ślęza Inplag była Milena Gryszko, rzucając średnio na mecz 13,3 punktu. 15-letnia skrzydłowa dodatkowo notowała 2,7 zbiórki, asysty oraz przechwytu.

Mocną stroną drużyny Mikołaja Michalaka i Grzegorza Krzaka okazała się obrona. 1KS Ślęza Inplag w całym turnieju straciła łącznie zaledwie 121 punktów, czyli nieco ponad 40 na mecz!

Pozostałe trzy drużyny, które wywalczyły miejsce w Centralnej Lidze Juniorek, wywodzą się z województa łódzkiego. Duży wpływ na wyniki Basket 4Ever miały Kaja Serednicka i Klaudia Banasiak, uzyskując blisko połowę punktów całego zespołu.

Dwa najlepsze zespoły turnieju w Pabianicach, czyli PTK ABM Jędraszek i UKS Basket Aleksandrów Łódzki zakończyły rywalizację z bilansem 3-1. Zwłaszcza dla drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego był to niezwykle intensywny turniej, bowiem w dwa dni podopieczne Inny Kochubei rozegrały cztery mecze. Sił zabrakło w ostatnim, w którym UKS Basket uległ MUKS Supravis Bydgoszcz.

Podczas turnieju w Pabianicach bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowała Martyna Stępińska, która w czterech spotkaniach uzyskiwała średnio 26 punktów, 6 asyst, 5,3 przechwytu i 4,5 zbiórki.

 

KOMPLET WYNIKÓW

 

TABELE

udostępnij