Politechnika Gdańska i Żubry Leo-Sped w półfinale 2LM

W dwóch parach drugiej ligi mężczyzn potrzebne będą trzecie mecze do wyłonienia zwycięzców ćwierćfinałowej rywalizacji. W półfinale są już Politechnika Gdańska, która dwukrotnie pokonała Tura Basket oraz Żubry Leo-Sped. Drużyna Tomasza Kujawy wyeliminowała Sudety.

Najlepsze spotkanie na parkietach drugiej ligi w zespole z Gdańska rozegrał Piotr Karpacz - 26 pkt, 12 zbiórek i 1 blok. Swoje doświadczenie w polu trzech sekund wykorzystał również Przemysław Szymański (22 pkt, 11 zbiórek, 3 bloki, 3 przechwyty i 10 wymuszonych fauli). O zwycięstwie Politechniki przesądziła zacięta końcówka. Czwartą kwartę goście wygrali różnicą sześciu punktów.

Żubry Leo-Sped wygrały wszystkie kwarty meczu w Jeleniej Górze, wyraźną przewagę uzyskując dopiero w czwartej kwarcie. Drużyna z Podlasia trafiła blisko połowę rzutów z gry, miała też aż o 11 strat mniej niż gospodarze. Trzecie double-double w sezonie Adriana Warszawskiego (10 pkt i 10 zbiórek). Jeleniogórzanie trafili tylko 2 z 15 rzutów za trzy.

Czwarty raz w sezonie, ale pierwszy raz w fazie play-off barierę 100 punktów przekroczyła Zetkama Doral Nysa. Mimo problemów z faulami czołowych graczy zespół Jerzego Chudeusza pokonał AZS AWF Mickiewicz Romus, osiągając przewagę w polu trzech sekund oraz trafiając więcej rzutów z dystansu. Aż 14 asyst miał Marcin Kowalski, który dodatkowo rzucił 12 punktów. Z double-double zawody zakończył również Jarosław Bartkowiak (20 pkt i 10 zbiórek). Najwięcej punktów dla pokonanych uzyskał Łukasz Szczypka - 31.

Trzecia kwarta przesądziła o zwycięstwie Decka z Weegree AZS Politechnika Opolska. Tę część meczu gospodarze wygrali 21:8. 17 punktów Bartosza Sarzało.

Wyniki II meczów ćwierćfinałowych 2LM:

• 2 Liga Mężczyzn
  • 27.04.2019 15:00

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

83 : 86

Politechnika Gdańska

Stan rywalizacji – 2:0 dla Politechniki, która awansowała do półfinału. Gdańszczanie w walce o finał zmierzą się z lepszym z pary AZS AWF Mickiewicz Romus - Zetkama Doral Nysa

• 27.04.2019 17:00

Zetkama Doral Nysa Kłodzko

101 : 89

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

Stan rywalizacji – 1:1. Decydujące spotkanie odbędzie się 30 kwietnia w Katowicach

Żubry Leo-Sped Białystok

Stan rywalizacji - 2:0 dla Żubrów Leo-Sped. Białostoczanie o finał zmierzą się z lepszym z pary Weegree AZS Politechnika Opolska - Decka