Pierwsze mecze ćwierćfinałów dla gospodarzy

Wielka Sobota była pierwszym dniem rozgrywania ćwierćfinałów drugiej ligi koszykarzy. We wszystkich meczach atut własnego parkietu wykorzystali gospodarze. Po 28 punktów rzucili Michał Wielechowski z Żubrów Leo-Sped oraz Łukasz Szczypka z AZS AWF Mickiewicz Romus.

news Zdjęcia | Politechnika Gdańsk

Najbardziej jednostronny był mecz w Gdańsku, w którym Politechnika już do przerwy prowadziła z Turem różnicą 20 punktów. Miejscowi przewagę powiększyli po zmianie stron. Double-double Adama Skiby (11 pkt, 11 asyst i 6 przechwytów).

Wygrana 32:12 trzecia kwarta przesądziła o wygranej AZS AWF Mickiewicz Romus. Najlepszy zespół grupy C popełnił mniej strat niż rywale, okazał się też skuteczniejszy z pola trzech sekund. Najlepsze spotkanie w fazie play-off Mariusza Piotrkowskiego - 23 pkt i 8 zbiórek.

Weegree AZS Politechnika Opolska rozpoczęła spotkanie z Decka od wyniku 2:13, ale jeszcze przed końcem pierwszej kwarty odrobiła znaczną część strat. Kolejne kwarty były zacięte, ale w każdej nieznacznie lepsi byli zawodnicy Dominika Tomczyka. Piąte double-double Adama Cichonia - 10 pkt i 15 zbiórek.

Michał Wielechowski, dla którego był to najlepszy mecz w sezonie, poprowadził Żubry Leo-Sped do wygranej nad Sudetami. 24-letni skrzydłowy uzyskał 28 punktów, trafiając 10 z 15 rzutów z gry. Dobrze grę drużyny z Podlasia prowadził Kamil Czosnowski - 8 pkt i 10 asyst.