MUKS Poznań mistrzem Polski U17 kobiet

MUKS Poznań najlepszym zespołem w Polsce do lat 17 kobiet. W rozgrywanym w Łodzi finale podopieczne Macieja Brodzińskiego po zaciętym spotkaniu pokonały Szkołę Gortata Politechnika Gdańska. Brąz dla UKS Trójka Żyrardów. MVP turnieju finałowego została wybrana Wiktoria Piotrowska z MUKS Poznań.

news Zdjęcia | Produkcje Hollyłódzkie

Poznanianki w sezonie 2020/2021 nie przegrały żadnego meczu. Zmagania strefowe zakończyły z bilansem 14-0, zaś w rozgrywkach prowadzonych przez PZKosz zanotowały bilans 8-0. Nie wszystkie spotkania wygrywały jednak pewnie. W starcie z późniejszymi brązowymi medalistkami UKS Trójką Żyrardów triumfowały 57:54, notując przy tym słabsze momenty.

Podobnie było w meczu o złoto. Początek spotkania Szkoła Gortata Politechnika Gdańska wygrała 21:11, a na początku drugiej części zawodów prowadziła jeszcze 24:13. Wówczas osiem punktów z rzędu zdobył jednak MUKS. Do przerwy był remis a po zmianie stron częściej musiały straty odrabiać zawodniczki z Gdańska.

MUKS w czwartej odsłonie miał już ośmiopunktową przewagę, ale dzięki Dominice Ullmann oraz Maricie Gula Szkoła Gortata Politechnika Gdańska w połowie ostatniej części zawodów doprowadziła do remisu 55:55. W kolejnych minutach oba zespoły miały problem z wykonaniem skutecznej akcji. Jako pierwsze przełamały się koszykarki MUKS, które po zbiórce w ataku, uzyskały dwa rzuty wolne. Oba wykorzystała późniejsza MVP Wiktoria Piotrowska i to rywalki musiały odrabiać straty.

Mimo ponowienia akcji gdańszczanki nie zdołały doprowadzić do remisu, a w odpowiedzi skutecznie w pole trzech sekund wbiła się Wiktoria Piotrowska, która w końcówce wykorzystałą również oba rzuty wolne, ustalając wynik spotkania. 17-letnia skrzydłowa MUKS zakończyła zawody z dorobkiem 23 punktów.