OOM dziewcząt: Mazowieckie i Kujawsko-Pomorskie z awansem

Reprezentacje Kujawsko-Pomorskiego oraz Mazowieckiego okazały się najlepsze w rozgrywanym w Żyrardowie turnieju dywizji B podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt. W nagrodę oba zespoły awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się na początku marca 2023 w Łańcucie. MVP turnieju dywizji B została wybrana Amelia Zabielska.

news

Za nami pierwszy w sezonie 2022/2023 turniej rozgrywek młodzieżowych na szczeblu centralnym. Najmilej zmagania będą wspominać zespoły z Mazowieckiego oraz Kujawsko-Pomorskiego, które najpierw zajęły pierwsze miejsce w grupach a następnie wywalczyły prawo gry w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zwłaszcza drużyna z Mazowieckiego wyraźnie zdominowała zmagania kończąc turniej z bilansem 4-0 i rzadko spotykanym bilansem 603-208. Zespół prowadzony przez debiutującego na szczeblu centralnym w roli trenera Marcina Popiołka i Michał Żmińczuka każde spotkanie podczas turnieju w Żyrardowie wygrywał różnicą przynajmniej 58 punktów. wymuszając sporą liczbę błędów po stronie rywalek. Spośród wszystkich drużyn rywalizujących w turnieju dywizji B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt średnio wykonał też najwięcej rzutów z dystansu, zanotował też najmniej strat.

Nieco trudniejszą przeprawę miał zespół z Kujawsko-Pomorskiego. Kluczowy dla losów awansu okazał się pierwszy mecz grupowy, w którym drużyna Krzysztofa Janika i Piotra Derdy po zaciętej końcówce pokonał Opolskie 75:73. Wygrana w dalszej perspektywie zapewniła Kujawsko-Pomorskiemu pierwsze miejsce w grupie A i pozwoliła uniknąć rywalizacji w meczu o awans z Mazowieckim. 

 

MVP turnieju dywizji B

Amelia Zabielska (Mazowieckie)

Pierwsza piątka turnieju dywizji B

Michalina Golańska (Kujawsko-Pomorskie)
Lena Koralewska (Zachodniopomorskie)
Malwina Kruszewska (Mazowieckie)
Małgorzata Olszewska (Kujawsko-Pomorskie)
Natalia Wasilewska (Opolskie)

 

O awans do turnieju finałowego

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 06.11.2022 09:30

Opolskie

51 : 117

Mazowieckie

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 06.11.2022 12:00

Zachodniopomorskie

50 : 67

Kujawsko-Pomorskie

 

O 5. miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 06.11.2022 11:30

Lubelskie

43 : 82

Lubuskie

 

O 7. miejsce

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 06.11.2022 09:00

Podlaskie

66 : 39

Podkarpackie

 

9. miejsce 

Małopolskie

udostępnij