Koniec rywalizacji w 2LK

UKS Lider Swarzędz i MUKS AZS Umed Łódź po dwóch dniach rywalizacji w turnieju finałowym 2LK zapewniły sobie awans do pierwszej ligi kobiet. W meczu, który decydował o pierwszym miejscu w imprezie, lepsze okazały się podopieczne Piotra Niewiadomskiego. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Citronex UKS Basket Zgorzelec.

news Zdjęcia | MUKS Widzew Łódź

Duży wpływ na wynik meczu, który decydował o pierwszym miejscu w turnieju finałowym, miała pierwsza kwarta. Tę część spotkania łodzianki wygrały 30:12, w kolejnej odsłonie nieznacznie powiększając przewagę. Korzystny wynik MUKS AZS Umed utrzymał do końcowej syreny.

Z drugim double-double podczas turnieju finałowego zawody zakończyła Natalia Gzinka (20 pkt i 10 zbiórek). 31 z 66 punktów dla Lidera uzyskała Magdalena Wojdalska.

Drużyna ze Zgorzelca wygrała wszystkie kwarty meczu, budując zdecydowaną przewagę na przełomie pierwszej i drugiej połowy. Jednego przechwytu do double-double zabrakło Barbarze Łachacz do triple-double (32 pkt, 16 zbiórek i 9 przechwytów).