Ćwierćfinały MP U18 kobiet za nami

Aż sześć spotkań odbyło się w piątek w ramach turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18 kobiet. Cztery z nich to były ćwierćfinały, w których główni faworyci nie zawiedli. O medale powalczą w sobotę: GTK Arka Gdynia z Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz Energa MG 13 Politechnika Gdańska z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

news Zdjęcia | www.yukaphoto.com.pl

Zwycięzcy poszczególnych grup zagrają w 1/2 finału U18 kobiet. Spośród czterech par ćwierćfinałowych najbardziej wyrównana była rywalizacja GTK Arki z MUKS. Do początku czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu i tylko przez moment różnica wynosiła sześć punktów. W decydującej odsłonie ciężar gry w ataku wzięły na siebie Kamila Borkowska i Magdalena Szymkiewicz, które uzyskały 13 z 17 punktów zespołu. MUKS trafił w tym fragmencie mniej rzutów z gry, przegrał też walkę pod tablicami. 19 punktów, 4 zbiórki i 4 przechwyty Magdaleny Szymkiewicz oraz 15 pkt, 13 zbiórek i 7 bloków Kamili Borkowskiej. Blisko double-double w drużynie z Poznania była Natalia Byczyk - 9 pkt i 13 zbiórek. 

Zapowiedź turnieju wraz z prognozami Marka Lebiedzińskiego, trenera głównego kadry U18 kobiet oraz Karoliny Wieczorek, trenera ubiegłorocznego mistrza Polski do lat 18 GTK Arki Gdynia można przeczytać TUTAJ

Pozostałe trzy ćwierćfinały toczyły się pod dyktando jednego z zespołów. W meczu z UKS Basket SMS wAleksandrów Łódzki drużyna Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. wyraźną przewagę zbudowała już w pierwszej kwarcie i bez większych problemów potrafiła ją utrzymać do końcowej syreny. 12 pkt, 9 zbiórek, 4 asysty i 4 przechwyty Aleksandry Kuczyńskiej.

W meczach Energa MG 13 Politechnika Gdańska z Basket 25 Bydgoszcz oraz Enea AZS Szkoła Gortata Poznań po wyrównanych pierwszych odsłonach kluczowe okazały się drugie kwarty, w których zwycięskie zespoły zdbudowały znaczną przewagę. 

Double-double koszykarek z Gdańska: Konstancji Banuchy (12 [pkt, 10 zbiórek i 6 asyst) i Melanii Korandji(11 pkt i 14 zbiórek), Poznania Weronika Piechowiak 24 pkt i 16 zbiórek) oraz Warszawy Alicja Janczak (13 pkt i 16 zbiórek).

25 z 58 punktów Basket 25 uzyskała Wiktoria Sobiech, która dodatkowo miał 9 zbiórek, 6 asyst i 11 wymuszonych przewinień. 

 

TERMINARZ I WYNIKI 

GALERIA ZDJĘĆ

udostępnij