U22 kobiet: Trzeci dzień turnieju finałowego

Do ostatnich sekund rozstrzygała się kwestia awansu do półfinału w grupie B podczas mistrzostw Polski do lat 22 kobiet. Ostatecznie w strefie medalowej znalazły się VBW GTK Gdynia i UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Po dwóch dniach turnieju finałowego promocję z grupy A wywalczyły ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski i Cosinus Widzew Łódź.

Enea AZS Poznań była jedynym zespołem w grupie A, który wygrał swoje dwa pierwsze mecze podczas turnieju w Gdyni. Ze względu na zbliżające się spotkanie z VBW GTK oraz konfrontację UKS Basket z Huraganem poznanianki nie były jednak pewne miejsca w 1/2 finału.

Po zwycięstwie drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego Enea AZS mogła przegrać z VBW GTK, ale różnicą mniejszą niż 13 punktów. Od samego początku meczu ten scenariusz wydawał się mało realny do spełnienia. Zdeterminowane gdynianki szybko narzuciły swój styl gry rywalkom i już do przerwy objęły prowadzenie różnicą 24 punktów.

Ekipa z Trójmiasta do wyjścia z grupy potrzebowała dwupunktowej wygranej, dlatego uspokojona wysoką przewagą, stopniowo zaczęła ją tracić. Ambitne poznanianki walczyły do końca i w przedostatniej akcji meczu doprowadziły do upragnionej różnicy punktowej, wówczas za dwa trafiła jednak Aleksandra Zelewska a podopiecznym Krzysztofa Dobrowolskiego zabrakło już czas na przeprowadzenie kolejnej akcji.

Grupa A

Trzeci dzień finałów MP U22K rpzpoczął się meczem niepokonanych ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski i MUKS WIDZEW Łódź. Od mocnego uderzenia zaczęłu podopieczne Roberta Pieczyraka, które prowadzone przez kapitan Adrianę Kopciuch grały bardzo dobrze zarówno w ataku jak i w obronie. To one przez całe spotkanie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie wygrały 75:52.

Najlepszą zawodniczką została wybrana Adriana Kopciuch

• Mistrzostwa Polski Kobiet U22
  • 17.02.2017 10:30

Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

75 : 52

Cosinus Widzew Łódź

Drużyna Adama Mullera oraz Lubow Szwecowej - Knap zdominowała spotkanie przez trzy kwarty, a pogoń w czwartej bydgoszczanek nie zmieniła już losów rywalizacji. Tym samym KS Basket 25 zagra w sobotę o 7. miejsce z Huraganem.

Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Śmietańska.

• 17.02.2017 15:30

Politechnika Gdańska

66 : 53

KS Basket 25 Bydgoszcz

Grupa B

Drużyna z Wołomina miała przed tym spotkaniem jeszcze teoretyczne szanse na awans do czwórki. Mecz był wyrównany do momentu, kiedy kontuzji stawu skokowego doznała liderka Huraganu Anna Pawłowska. Osamotniona Karolina Poboży nie była w stanie poprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa. Kolejne dobre spotkanie rozegrała w zwycięskim zespole urodzona w 2000 roku Martyna Leszczyńska.

Jednak najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Karolina Filipczak.

• 17.02.2017 12:45

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

69 : 49

UKS Huragan Wołomin

Najlepszą zawodniczką meczu została Dominika Stefańska.

• 17.02.2017 18:00

VBW GTK Gdynia

66 : 52

Enea AZS Poznań

Wszystkie mecze odbywają się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9.

Przypominamy, że wszystkie spotkania turnieju finałowego można oglądać za darmo na żywo w internecie na stronie imprezylive.pl. Wszystkie relacje są w jakości obrazu HD (1280 x 720 px) z odsłuchem z hali stereo Hi-Fi i komentarzem.

Podczas relacji w lewym górnym narożniku ekranu wyemitowana jest tablica meczowa z pełnymi nazwami zespołów, aktualnym wynikiem, czasem meczu, nr kwarty i czasem 24 sekund.

Więcej szczegółów TUTAJ

Transmisja dostępna również w TVK Vectra na kanale 250.

Szczegółowy terminarz

Półfinały

Cosinus Widzew Łódź - VBW GTK Gdynia 18.02.2017 15:30
UKS Basket Aleksandrów Łódzki - ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski 18.02.2017 18:00