Exact Systems Śląsk i UKS Siódemka w finale MP kadetów

Dogrywka przesądziła o awansie Exact Systems Śląsk Wrocław do finału mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. Nieco mniej zacięty był drugi półfinał, w którym lepsza okazała się UKS Siódemka Sopot.

Wyniki meczów półfinałowych

Spotkanie walki przede wszystkim pod koszami. Zawodnicy obu ekip nie pozwalały swoim rywalom rzucać zza łuku (Polonia – zaledwie jedna trójka, Sopot – dwie). Spore znaczenie odegrali zmiennicy w drużynie z Trójmiasta (dali 25 punktów przy 2 przeciwników). Dodajmy też, że warszawiacy w tym meczu ani razu nie prowadzili, choć mieli swoje powroty chociażby w czwartej kwarcie.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U16
  • 02.06.2018 17:00

Polonia Warszawa

71 : 83

UKS Siódemka Sopot

Byliśmy świadkami niezwykle defensywnego spotkania, bo przez ponad 7 minut wynik nie przekroczył 10 punktów. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 81:78, a o jego losach zadecydowała dogrywka. Poznaniacy przez większą część meczu musieli gonić swoich rywali i faktycznie – dogonili. Kilka świetnych akcji pod koszem, a musieli się też pilnować, gdyż mieli na swoim koncie 4 faule, a Śląsk – 0. W dogrywce skuteczniejsi w ofensywie byli wrocławianie, zagrali bardziej zespołowo i to oni zagrają w finale z UKS-em Siódemką Sopot.

• 02.06.2018 19:30

Biofarm Basket Junior Poznań

78 : 81

Exact Systems Śląsk Wrocław

O 5. miejsce

Bardzo ofensywny mecz zagrały drużyny z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia w walce o 5 miejsce w Polsce. Mimo że cały czas było wyrównanie to jednak gracze WKK zachowali więcej zimnej krwi i kontrolowali to spotkanie od początku do końca. Lepiej dzielili się piłką (27-13 jeśli chodzi o asysty dla wrocławian) i skuteczniej punktowali pod koszem. Koszykarze z Dąbrowy byli znacznie skuteczniejsi na linii rzutów wolnych (61,8% przy 47,2% WKK). Decydowały detale – choć końcówka należała do podopiecznych Macieja Grzybka, których najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu wynosiło 16 punktów (89:73).

• 02.06.2018 14:30

MKS Dąbrowa Górnicza

83 : 96

WKK Wrocław

O 7. miejsce

Z pewnością gracze Siarki Tarnobrzeg zaprezentowali się jako zespół, którego nie można lekceważyć, zwłaszcza na początku spotkań. Mimo dobrego otwarcia, celnych trójek Igora Rokosza i świetnej deski (Siarka wygrała ten element z Probasketem 42-26), gracze z Mińska Mazowieckiego postawili zbyt trudne warunki. Znacznie lepiej kontrowali i przede wszystkim popełnili mniej strat, bo zaznaczmy – gracze Siarki popełnili ich aż 27. Udało im się za to wygrać ostatnią kwartę 24:16.

• 02.06.2018 12:00